Изменился формат накладной

den_perek (автор теми)

Здравствуйте! Со вчерашнего дня подписанные накладные отправляются контрагенту в формате .xml, хотя до этого было xml.p7s.p7s. Раньше можно было проверить подписи в других программах, воспринимающих p7s (например ЦСК-1), теперь как проверить подписи? С чем связано такое нововведение?

Вiталій (адміністратор)

Це не нововведення, а повернення до попереднього формату. У такому вигляді накладні передавались, як тільки було введено обмін ПН. Пов'язано з кращою інтеграцією з іншими програмами електронної звітності, як то Арт-звіт, Медок, айФін та інші.

den_perek (автор теми)

Т.е. сформированные и подписанные в Сонате накладные теперь должны просматриваться в других программах?

Вiталій (адміністратор)

Так, якщо вони коректно працюють з форматом підписання ДФС.
Пробували нещодавно з Медком: він тепер бачить і втягує нашу РК, але чогось відправляти її потім не хоче.

  1. Наведіть, будь-ласка, нормативні документи, які визначають формат, до якого ви "повернулись"
  2. Чи є електронною податковою накладною файл у "новому старому" форматі, якщо він містить контейнер з електронною податковою накладною, якому передує службова інформація? Тим часом нормативні документи визначають, що підпис повинен підтверджувати саме файл в цілому.
Вiталій (адміністратор)
  1. Не існує норм, які б регламентували формат обміну накладними між програмами. Тому розробники ПЗ можуть обирати його на свій розсуд.
  2. Див. п.1. Всі документи, які відсилаються до ДФС, мають точно такий же формат, як той, яким Соната підписує ПН для обміну між контрагентами. Якщо б він не відповідав нормативам шлюзу, шлюз би не прийняв такі документи на реєстрацію.

я не про шлюз питав... добре... Законом України "Про електронні документи та електронний документообіг" передбачено: "Стаття 6. Електронний підпис Для ідентифікації автора електронного документа може використовуватися електронний підпис. { Частина перша статті 6 в редакції Закону N 1206-VII ( 1206-18 ) від 15.04.2014 } Накладанням електронного підпису завершується створення електронного документа.

 Відносини, пов'язані  з  використанням  електронних  цифрових підписів, регулюються законом. 
 Використання інших видів електронних підписів в  електронному документообігу здійснюється суб'єктами електронного документообігу на договірних засадах."

відповідно до цього і питання: "2.Чи є електронною податковою накладною файл, якщо він містить контейнер з електронною податковою накладною, якому передує службова інформація?" тобто мене цікавить отримати від будь-якої програми "податкової звітності" можливість вивантаження файлу, який відповідає вимогам статті 7 того ж Закону:

"У разі надсилання електронного документа кільком адресатам або його зберігання на кількох електронних носіях інформації кожний з електронних примірників вважається оригіналом електронного документа. Якщо автором створюються ідентичні за документарною інформацією та реквізитами електронний документ та документ на папері, кожен з документів є оригіналом і має однакову юридичну силу. Оригінал електронного документа повинен давати змогу довести його цілісність та справжність у порядку, визначеному законодавством; у визначених законодавством випадках може бути пред'явлений у візуальній формі відображення, в тому числі у паперовій копії."

додам: знову впроваджений формат файлу ЕПН дає змогу внести в нього зміни в службовому заголовку (не чіпаючи контейнер з підписаним вмістом), що не призводить до порушення цілісності підписаного вмісту, але призводить до можливості отримання двох різних файлів, які сприймаються програмами податкової звітності в якості ідентичних правильних податкових накладних... на мій погляд, у порушення вимог чинного законодавства і чинних нормативних актів...

Відповісти у темі

Відповісти

Технічна підтримка: support@sonata.biz.ua