Податкова накладна у 2017 році (РОЗ'ЯСНЕННЯ)

Віталій Міхов (адміністратор)
24.01.2017, 16:15 (Відредаговано: 24.01.2017, 16:16)

Шановні користувачі!

Нарешті маємо офіційне роз'яснення ситуації щодо заповнення податкових накладних за новими правилами від ДФС.

Його основні позиції:

  • Зміни щодо складання податкових накладних, запроваджені Законом № 1797 в частині зазначення в податковій накладній коду товару згідно з УКТ ЗЕД, застосовуються до податкових накладних, дата складання яких припадає на період з 1 січня 2017 року.
  • До внесення відповідних змін до форми податкової накладної та порядку її заповнення при складанні податкової накладної код товару згідно з УКТ ЗЕД слід зазначати в графі 3 табличної частини податкової накладної.
  • Оскільки діюча форма податкової накладної не містить окремого поля для відображення коду послуги згідно з Державним класифікатором продукції та послуг, до внесення відповідних змін до форми податкової накладної та порядку її заповнення при складанні податкової накладної код послуги тимчасово не зазначається.
  • Відсутність коду послуги згідно з Державним класифікатором продукції та послуг в податковій накладній, дата складання якої припадає на період з 1 січня 2017 року до дати набрання чинності відповідних змін до форми податкової накладної не визначається як помилка, допущена при складанні такої податкової накладної.
  • Вищезазначені зміни стосуються також і розрахунків коригування до податкових накладних, які складаються з 1 січня 2017 року, незалежно від дати складання податкових накладних (до 1 січня 2017 року чи після цієї дати), до яких складаються такі розрахунки коригування.

Добрый день, уточните, пожалуйста, по второму пункту "До внесення відповідних змін до форми податкової накладної та порядку її заповнення при складанні податкової накладної код товару згідно з УКТ ЗЕД слід зазначати в графі 3 табличної частини податкової накладної." это касается товаров украинского производства к которым сейчас необходимо подобрать коды УКТВЭД и которые можно указывать только первые 4 цифры или всех товаров, включая импорт?

Віталій Міхов (адміністратор)

Усі уточнення є на сайті ДФС, і до них у темі є посилання синім.
Якщо там чогось немає, то із запитаннями вам треба звертатися до Фіскальної служби, оскільки ми просто озвучили їх лист для користувачів.

prizetdps

Це стосується тільки послуг. Відносно товарів- код УКТ теба зазначити. Якщо товари українського походження, то 4 цифри, якщо імпорт - цілком

Віталій Міхов (адміністратор)

Це стосується тільки послуг.

А у першому повідомленні теми так чорним по білому і написано: "код послуги тимчасово не зазначається"

korfad_buhgalter

В программе по старому определяется срок регистрации накладных.

Віталій Міхов (адміністратор)

Ця помилка буде виправлена у наступній версії.

olichka.mesnyankina

РЕБЯТА ПОДСКАЖИТЕ ЧТО ЭТО ЗА ОШИБКА Документ не може бути прийнятий - Відповідно до абзацу 2 пункту 49 підрозділу 2 розділу ХХ Перехідних Положень ПКУ подання податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних за операціями з постачання сільськогосподарських товарів/послуг, визначених відповідно до статті 209 ПКУ, не може здійснюватися пізніше 31 грудня 2016 року.

Віталій Міхов (адміністратор)

У помилці усе сказано. У 2017 році такі накладні (за операціями з постачання сільськогосподарських товарів/послуг) вже не реєструються.

Така помилка(як в пості вище) приходить зараз, в ЛЮТОМУ місяці при реєстраціі свіжої податкової накладної. Як це розуміти?

Віталій Міхов (адміністратор)

Яка різниця, у якому місяці?

У 2017 році такі накладні (за операціями з постачання сільськогосподарських товарів/послуг) вже не реєструються.

До подібних помилок у квитанціях Соната не має жодного стосунку - вони викликані нормативними обмеженнями на шлюзі Фіскальної служби. Тому, якщо ви з такою помилкою не згодні - то вам треба зателефонувати до місцевої ДПІ за консультаціями з цього приводу.

Різниця така, що в пунктах ПКУ, на які вказано в помилці йдеться про податкові накладні і продажі минулого року, коли діяв спецрежим. І там строк реєстрації був до 15 січня 2017. А як реєструвати нові ПН по новим продажам і послугам? Вибиває саме отаку помилку. "Усі податкові накладні/розрахунки коригування, складені сільгоспвиробниками за операціями з постачання сільськогосподарської продукції у межах спеціального режиму оподаткування, у тому числі з порушенням терміну реєстрації, встановленого пунктом 201.10 статті 201 Кодексу (тобто податкові накладні/розрахунки коригування, складені сільгоспвиробниками за операціями з постачання сільськогосподарської продукції у межах спеціального режиму оподаткування, у яких дата складання до 31.12.2016 року включно), можуть бути зареєстровані лише до 15 січня 2017 року включно. Починаючи з 16 січня 2017 року реєстрація таких податкових накладних та розрахунків коригування здійснюватися не буде."

Я думав, може у програмі десь є переключення на новий режим оподаткування по ПДВ.

Віталій Міхов (адміністратор)

Я думав, може у програмі десь є переключення на новий режим оподаткування по ПДВ.

Що означає "переключитися на новий режим"? Режим оподаткування до програми не має відношення. Це - або специфічне заповнення накладної, або її інша форма. Щодо заповнення, як я вже казав - зверніться до ДФС, бо ми займаємося суто Сонатою, не методологією звітування. Щодо нової форми ПН - ми так само чекаємо її, як і ви, і нічого до того моменту зробити не можемо.

до Вас претензій немає. Просто я думав, може я щось не так зрозумів, може треба десь в налаштуваннях якусь галочку нову поставити ))). Просто дивно здалося - пройшло вже півтора місяця нового року - невже я перший зіткнувся з такою проблемою? Податкові ми реєструємо не так часто - це перша в новому році. Я все ж таки схиляюсь до думки, що саме я щось роблю невірно. Форма ПН начеб-то не змінилася, заповнюємо як завжди. Дякую ще раз за відповідь.

Сергей_

З 1 березня 2017 року діє нова форма податкової накладної та декларації з ПДВ Наказ опубліковано в «Урядовому кур’єрі» 28.02.2017 року та набирає чинності з 1 березня 2017 року.
На сайті Парламенту поки що не опубліковано текст документу.

Віталій Міхов (адміністратор)

Так.
На жаль, саме 1 березня тільки була опублікована її електронна форма - http://sfs.gov.ua/data/material/000/006/58768/Forms_n.htm
Ми постараємося впровадити її якомога скоріше.

capitoshechka

Головне, щоб податкова не забула її найскоріше запровадити. Щоб не вийшло так, що в СОНАТАХ і в МЕДКАХ вже форми оновлені, а податкова яйця чуха, як завжди. Нажаль, таки випадки раніше вже були не один раз

Сергей_
02.03.2017, 19:01 (Відредаговано: 02.03.2017, 20:51)

Кажется прислушались к нам Пунктом 3 Порядку заповнення податкової накладної передбачено, що усі податкові накладні підлягають реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН) за формою, чинною на день такої реєстрації. Разом з тим, з метою створення комфортних умов для платників податку на додану вартість, а також доопрацювання програмного забезпечення для формування і подання податкових накладних/розрахунків коригування до реєстрації в ЄРПН (у зв’язку із внесенням вказаних змін), податкові накладні/розрахунки коригування прийматимуться до реєстрації в ЄРПН за новою формою (у редакції наказу №276) починаючи з 16 березня 2017 року. До вказаної дати податкові накладні/розрахунки коригування реєструються в ЄРПН за старою формою (до внесення змін наказом №276).

Віталій Міхов (адміністратор)

Більш коректне посилання тут - http://sfs.gov.ua/nove-pro-podatki--novini-/287890.html
Але це просто повідомлення від прес-служби ДФС, ніякої юридичної сили воно не має. Схоже, що півмісяця усі платники будуть реєструвати накладні усупереч законодавству через технічні обмеження шлюзу ДФС. А точніше, через те, що працівники шлюзу не встигли вчасно впровадити нову форму накладної.

office#7657

Вот что выдала сама ДФС https://cabinet.sfs.gov.ua/cabinet/faces/public/news.jspx;CABINET=PGOTcnVqC33q13vkwdOHjhYGM9KRzTsupX4vvwayVBy2sDw_dTlB!-2135415313?goal=0_df99c4f112-6e7ae24c67-243168313

Этого достаточно, или еще какое-то разъяснение должно быть, подскажите?

Відповісти у темі

Відповісти

Технічна підтримка: support@sonata.biz.ua