Якщо немає потрібного звіту до Держстату

Вiталій (адміністратор)
26.01.2017, 14:16 (Відредаговано: 26.01.2017, 14:17)

Симптоми (будь-який):

  • У відповідь на відправлений статистичний звіт ви отримуєте квитанцію з помилкою, в якій вказано "...закінчення дії форми...", або "Согласно модели содержимого родительского элемента...".
  • Ви точно знаєте, що за потрібний вам період повинен подаватися звіт за новою формою, а у програмі все ще стара форма (старі реквізити наказу затвердження тощо).

Що робити:

1. Перевірте, чи використовуєте ви останню версію Сонати.
Для цього у програмі оберіть "Меню - Допомога - Про програму", вам потрібен рядок "Версія" (складається з кількох цифр через крапку). Це версія вашої програми. Потім перейдіть за наступним посиланням - http://sonata.biz.ua/download. Там зверху ліворуч пишеться "Соната" і також кілька цифр через крапку, це актуальна (найсвіжіша) версія програми, яка є на даний момент. Якщо ваша версія відрізняється від версії на сайті, то вам потрібно завантажити з сайту нову версію Сонати та встановити у себе на комп'ютері.

2. Перевірте, чи коректна у вас дата на комп'ютері.
Для цього знизу праворуч у себе на екрані наведіть мишку на системний годинник, або натисніть на нього. Якщо дата на комп'ютері неправильна, то її треба змінити на поточну, оскільки від цього залежить наявність бланків у списку Сонати. Після зміни системної дати обов'язково треба перезапустити Сонату.

3. Перевірте, чи розроблена вже електронна форма звіту, який вам потрібен.
Зазвичай, електронна форма звітності розробляється значно пізніше, ніж вона публікується у законі чи наказі. Тому, електронного її виду може ще не бути готового, відповідно і у Сонаті він ніяк не може з'явитися на цей момент.
Щоб це перевірити, перейдіть до офіційного сайту Держстату, відкрийте список актуальних форм (за посиланням - http://www.ukrstat.gov.ua/elektr_zvit/formi.htm) та натисніть там на поточний рік. Відкриється перелік форм звітності, які можуть подаватись в електронному вигляді на цей момент.
Якщо потрібної вам форми у цьому списку немає, то це означає, що вона ще не розроблена Держстатом. Відповідну скаргу чи пропозицію з цього приводу ви можете направити до Держстату. Для цього перейдіть за посиланням http://www.ukrstat.gov.ua/, ліворуч на синьому фоні натисніть "Контакти" і зателефонуйте за одним з номерів, які побачите на екрані.

4. Якщо у вас Соната останньої версії, дата на комп'ютері коректна і потрібний вам бланк є у списку на сайті Держстату, але у Сонаті його немає - тоді зверніться з цього приводу до нашої технічної підтримки за одним телефонів, які можна знайти на сторінці Допомоги - http://sonata.biz.ua/help/support.
Або електронною поштою на адресу support@sonata.biz.ua . У листі обов'язково вкажіть чаркод або коротку назву потрібної вам форми звіту.

Технічна підтримка: support@sonata.biz.ua