Встановлення ключів "Приватбанку"

Вiталій (адміністратор)
15.03.2017, 14:46 (Відредаговано: 23.03.2017, 17:59)

Починаючи з версії 0.21.0 у Сонаті реалізована повноцінна робота з електронними ключами від АЦСК "Приватбанку".
Зазвичай, такі ключі разом із сертифікатами знаходяться у одному файлі з розширенням .JKS. Для їх коректного встановлення потрібно виконати наступні дії:

 1. На сторінці "Цифровий підпис" профілю відмітьте галками усі підписи, які ви хочете встановити (печатка, бухгалтер; галка директора встановлена автоматично).
 2. Біля кожного підпису натисніть кнопку "Обрати", відкривається вікно вибору ключа: вставте опис до зображення
 3. У полі "Шлях до особистого ключа" праворуч натисніть кнопку з трьома крапками і вказуємо файл ключа. Нижче вкажіть пароль до ключа.
 4. Якщо обрано файл ключів "Приватбанку", то Соната автоматично запропонує обрати потрібний ключ із контейнера у наступному вікні: вставте опис до зображення
 5. Натисніть на поле "Назва ключа" та оберіть один з ключів у списку, що з'явиться. При цьому звертайте увагу на поле "Тип ключа" - там буде вказано його призначення (печатка, керівник, бухгалтер).

 6. Переконайтеся, що ви обрали потрібний тип ключа (керівник до директора, печатка до печатки...) і натисніть кнопку "Обрати".

Повторіть пункти 2...6 для кожного потрібного вам підпису у профілі Сонати.


ПС. Не актуально.

Іноді бувають ситуації, коли при встановлених коректно ключах Приватбанку неможливо відправити звіти - помилка про відсутність сертифікату шифрування.

На жаль, на сайті цього АЦСК можна завантажити тільки сертифікати для підпису. Щоб уникнути такої ситуації, зробіть наступне:

 • У Сонаті відкрийте "Меню - Криптобібліотека - Додатково (синій текст) - Сертифікати та СВС - Переглянути сертифікати".
 • Знайдіть у списку за власником усі сертифікати Приватбанку, які виписані на ваше підприємство.
 • Натисніть на кожен зі своїх сертифікатів правою кнопкою миші та оберіть "Видалити".
 • Закрийте усі вікна у Сонаті, перейдіть до налаштувань профілю та встановіть ключі знову.
 • Збережіть профіль.

Обов'язково у цей час повинен бути доступ до інтернет та Сонаті нічого не повинно блокувати вихід у мережу. Тоді вона завантажить усі потрібні комплекти сертифікатів, і ви зможете коректно відправляти звіти.

atrans2017

Добрый день АСЦЦ Приватбанк выдает один ключ, он есть ключ подпись директора и печать предприятия, в вашей программе он расшифровывается как печать предприятия, просьба сделать исправление в программе. С уважением А.В. Колпаков

Вiталій (адміністратор)

Шановний, я вище саме про це і написав.
Оновіть Сонату до версії 0.21.0 і слідуйте інструкціям, що наведені вище.

hordyeyev

Доброго дня. Ключі від Привату встановлено, проте, при передачі файлу вимагає сертифікат для шифрування. Де його взяти, якщо він існує??????

Вiталій (адміністратор)

Спробуйте імпортувати власні сертифікати вручну.
Для цього зайдіть на сайт АЦСК Приватбанку - https://acsk.privatbank.ua/certs , відшукайте власні сертифікати за ІПН або ЄДРПОУ, завантажте їх усіх собі на комп'ютер.
Потім у Сонаті оберіть "Меню - Криптобібліотека - Переглянути сертифікати - Імпортувати" та вкажіть завантажені сертифікати.
Після цього бажано перевстановити усі ключі та зберегти профіль.

hordyeyev

На сайт АЦСК Приватбанку знайшов 2 сертифікати: Фірма, Керівник. Завантажив, імпортував, перереєстрував ключі, профіль зберіг. Результету немає. Відсутній сертифікат для шифрування.

Вiталій (адміністратор)

Можливо, вам некоректно сформували сертифікати. Зверніться до нашої тех. підтримки за одним з телефонів - http://sonata.biz.ua/help/support, там допоможуть розібратися з цією ситуацією.

hordyeyev

Дякую

hordyeyev

Доброго дня. Звернувся в службу підтримки Соната, а також перевірили сертифікати Приватбанку з його працівниками. Сертифіфкати робочі, я за їх допомогою підписую і передаю зітність в електронному кабінеті платника. Зробили висновок, що в програма Соната все ж таки некоректно працює з сертифікатами Приватбанку. Чи будете ще щось змінювати в програмі, і чи є факти коректрого використання сертифікатів і ключів Приватбанку у Вашій програмі для підписання і реєстрації звітності до ДФС?

Вiталій (адміністратор)

Доброго дня. Звернувся в службу підтримки Соната, а також перевірили сертифікати Приватбанку з його працівниками. Сертифіфкати робочі, я за їх допомогою підписую і передаю зітність в електронному кабінеті платника. Зробили висновок, що в програма Соната все ж таки некоректно працює з сертифікатами Приватбанку.

hordyeyev@live.com

Ми можемо визначити точну причину проблеми тільки у тому випадку, якщо отримаємо предметну основу для модулювання ситуації - тобто, у даному випадку, ваш ключ та сертифікат. Надішліть їх на support@sonata.biz.ua з коротким описом проблеми.

чи є факти коректрого використання сертифікатів і ключів Приватбанку у Вашій програмі для підписання і реєстрації звітності до ДФС?

hordyeyev@live.com

Наразі ваша ситуація - це єдиний факт некоректного використання ЕЦП Приватбанку. Усі інші клієнти працюють з їхніми ключами без проблем. Принаймні, до нас ще ніхто з таким не звертався. Під час тестування функціонал перевірявся на 6-7 різних ЕЦП Приватбанку, і всі працювали коректно.

Вiталій (адміністратор)
17.03.2017, 14:54 (Відредаговано: 17.03.2017, 14:56)

Звернулися ще кілька користувачів з відсутністю сертифікату шифрування і ми діагностували причину проблеми. Це відсутність сертифікатів шифрування на сайті АЦСК і можлива відсутність доступу Сонати до інтернет під час встановлення ключів.

Вирішення опубліковане у першому повідомленні цієї теми під рискою.

ПС. Я би рекомендував вам також звернутися до техпідтримки Приватбанку з проханням зробити доступним завантаження сертифікатів шифрування з їхнього сайту. Тоді усі проблеми доступу Сонати до серверів Приватбанку будуть неважливими.

Виконала всі вищевказані інструкції і все запрацювало, дуже вдячна "СОНАТІ"!!!

Вiталій (адміністратор)

ПС. Сьогодні вийшла версія Сонати 0.21.2, у якій ця проблема вирішена у більш коректний спосіб. Тепер усі сертифікати будуть встановлюватися автоматично, незалежно від доступу до інтернет.

dniproposud

Встановлено підпис директора і печатка (АЦСК "Приватбанк). Але заяву на реєстрацію ЕЦП відхилено - Податковий документ звітності не відповідає формату (стандарту) електронного документа звітності суб'єктів господарювання, затвердженому наказом Міндоходів України від 29.11.2013 №729 - рядок 2. Некоректний тип підпису: 'Печатка'. Подавались сертифікати директора і печатка для ФОП. Договір про визнання електронних документів прийнятий, підписаний 1-м загальним підписом ще до того, як встановлені підпис і печатка роздільно. Що робиться не так?

Вiталій (адміністратор)

Ось тут я відповідав на аналогічну проблему - http://sonata.biz.ua/topic/1493?page=2#end

terlen2000

Не могу загрузить в карточку предприятия сертификаты Приватбанка, при выборе сертификата пишет ошибку "Виникла помилка при роботі з файловим сховищем сертифікатів та СВС". Что делать?

terlen2000

Уже нашла ответ на вашем сайте. Спасибо, всё получилось.

Доброго дня. Загрузив сертифікати Приватбанка. При підписі звіту видає "поточні налаштування цифрового підпису не дозволяють підписати звіти по ЄСВ". Відновити стандартні налаштування не допомагає. Дякую.

Вiталій (адміністратор)

Окрім завантаження сертифікатів треба ще й ключі встановити, причому для АЦСК Приватбанку тут є свої нюанси.
Ви все зробили саме так, як я описав у першому повідомленні цієї теми?

Так. В цифровому підписі встановив: підпис директора (тип підпису - керівник), печатка підприємства (тип підпису - електронна печатка). Файл Привата .jks у мене один. Два сертифіката завантажив з https://acsk.privatbank.ua/certs в "Меню - Криптобібліотека - Сертифікати".

Технічна підтримка: support@sonata.biz.ua