Реєстрація нових ключів КЕП

Вiталій (адміністратор)
05.01.2021, 09:51 (Відредаговано: 17.06.2024, 20:19)

Після отримання нових цифрових ключів КЕП деякі державні установи вимагають зареєструвати їх у цій установі для звітування.


Податкова служба

Як зазначає ДПС, автоматична реєстрація ключів "відбуватиметься після прийняття ... першого будь-якого електронного документа". На практиці, далеко не кожен документ автоматично реєструє ключі. Ми рекомендуємо подавати для цього документ J/F1300207 (Запит про стан розрахунків із бюджетом). Тут можуть бути, також, два варіанти:

  • ви - ФОП або юридична особа без бухгалтера: встановіть усі нові ключі до профілю Сонати (усі старі ключі приберіть звідти); створіть, підпишіть та подайте запит J/F1300207; дочекайтеся квитанції про прийняття цього запиту; разом із квитанцією повинен прийти примірник Договору про визнання електронних документів - це означає, що усі ключі зареєстровані і ви можете спокійно подавати звітність до ДПС.

  • у вас є бухгалтер і вам потрібно використовувати його цифровий ключ для звітування: виконайте усі дії, описані вище для ФОП; після отримання позитивної квитанції на запит про стан бюджету, створіть, підпишіть та відправте ще і документ J/F1391104 (Повідомлення про надання інформації щодо КЕП), це повідомлення буде заповнене даними бухгалтера автоматично, вам не треба у ньому нічого змінювати; дочекайтеся прийняття цього повідомлення, після чого можете подавати звітність.


ЄСВ

Звітність ЄСВ, починаючи з 2016 року, подається на сервер Податкової служби, тому для актуальних звітів з єдиного внеску вам не треба робити нічого більше, крім вказаного вище (для ДПС).
Якщо вам треба подати старий звіт ЄСВ за період до 2016 року, тоді треба спочатку подати документ DGVA (Картка приєднання до договору) та дочекатися його прийняття.


ФСС

Реєстрація нових ключів для звітування до Фонду соц. страхування вимагає дещо складніших дій і детально описана в окремій темі - https://sonata.biz.ua/topic/2320


Держстат

Держстат скасував окрему реєстрацію ключів, після отримання нових КЕП та встановлення їх до профілю Сонати можна одразу відправляти статистичну звітність.

Технічна підтримка: support@sonata.biz.ua