Прострочені отримані податкові накладні

Вiталій (адміністратор)
16.02.2021, 17:14 (Відредаговано: 16.02.2021, 17:19)

Останнім часом почастішали звернення від користувачів щодо того, що іноді отримана податкова накладна (ПН), зареєстрована з порушенням терміну, не попадає у декларацію певного періоду, навіть якщо вказати цей період у властивостях такої ПН.

Ця ситуація не є помилкою.


ПКУ ст.198.6 каже таке:

" Суми податку, сплачені (нараховані) у зв'язку з придбанням товарів/послуг, зазначені в податкових накладних/розрахунках коригування до таких податкових накладних, зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних з порушенням строку реєстрації, включаються до податкового кредиту за звітний податковий період, в якому зареєстровано податкові накладні/розрахунки коригування до таких податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних, але не пізніше ніж через 1095 календарних днів з дати складення податкових накладних/розрахунків коригування до таких податкових накладних. "

Тобто, якщо для вас виписали накладну у січні, але прострочили реєстрацію, то вказувати її у декларації треба тоді, коли накладна буде зареєстрована. Але, якщо між датою виписки та реєстрації накладної пройде більше 1095 днів, то ви її вже не маєте права включати до декларації взагалі.
Основне положення - "до декларації за звітний податковий період, в якому зареєстровано податкові накладні". А "не пізніше ніж через 1095 днів" є додатковою обмежувальною умовою, щоб реєстрацію накладної та, відповідно, її зазначення у декларації не відтягували вічно.

Припустимо, на вас складено вхідну ПН, але її не зареєстровано вчасно. Поки вона ще не зареєстрована, ви з продавцем маєте 1095 днів на те, щоб зареєструвати цю ПН та вказати її у декларації, коли вам буде потрібно (але реєстрація і декларація - в одному місяці).
Але якщо ця ПН вже зареєстрована, то ви не маєте іншого варіанту, як вказати її у декларації за той місяць, у якому відбулася реєстрація. Опція у властивостях в даному разі може призвести до помилкового зарахування суми ПДВ, тому вона у цьому конкретному випадку не діє.


ПС. Таке обмеження періоду декларації стосується прострочених:

  • отриманих накладних
  • отриманих РК на збільшення суми
  • виданих РК на зменшення суми

Технічна підтримка: support@sonata.biz.ua