Підписання накладних "заднім числом"

Віталій Міхов (адміністратор)

Шановні користувачі!

Відповідно до ваших звернень, маємо інформацію щодо нового контролю в системі електронного адміністрування ПДВ ДПС.
Нещодавно у деяких випадках у відповідь на податкову накладну (чи розрахунок коригування) почали надходити квитанції з такою помилкою:
"Порушено вимоги статті 6 ЗУ «Про електронні документи та електронний документообіг» - кваліфікований електронний підпис особи [ДРФО] [ПІБ], яким засвідчено електронний документ, не є чинним на дату складання податкової накладної"

вставте опис до зображення

На жаль, офіційної інформації з цього приводу від ДПС немає, тому доводиться "відштовхуватися від того, що маємо".


Що це означає? Податкова почала звертати увагу на факт підписання накладних "заднім числом".
Тобто, наприклад, у середині місяця у вашого директора закінчився строк дії цифрового ключа і йому зробили новий ключ. Тепер наприкінці місяця ви хочете створити та зареєструвати кілька накладних на операції, проведені на початку місяця (коли новий ключ директора ще не був дійсним). Раніше ви могли підписати таку накладну новим ключем і зареєструвати її без проблем. Тепер це вже не вийде через новий контроль у ДПС, бо вона вважає, що накладна повинна бути підписана у день створення.
Як на мене, це дещо спірне питання, особливо у випадку технічної зміни цифрового ключа однієї й тієї ж особи. Адже підписант (як особа) - юридично залишився тим самим, і на момент складання накладної він так само мав повне право її підписати.


Що робити? Окрім юридичних кроків, є тільки два варіанти:
а) Змінити дату складання податкової накладної так, щоб вона була не меншою за дату початку дії нового ключа підписанта. Але це теж може не завжди відповідати правилам створення ПН, встановленим законодавством.
б) Змінити підписанта. Якщо на підприємстві є кілька людей, що можуть підписувати податкові накладні, то краще кілька таких "проблемних" ПН підписати іншим ключем, строк дії якого не закінчувався.

Олександр Д

В мене так трапилось при зміні ключа бухгалтера. Вихід був повторне відправлення "Повідомлення про надання інформації щодо кваліфікованого електронного підпису" але з датою (в повідомленні)самої першої ПН яка не була зареєстрована

Віталій Міхов (адміністратор)

Дякую за інформацію.

Відповісти у темі

Відповісти

Технічна підтримка: support@sonata.biz.ua