Помилка при формуванні декларації ПДВ

Анастасія Козлова (автор теми)

При формуванні декларації ПДВ (загальна, щомісячна) видає помилку "Помилка встановлення RadioGroup - не знайдено чекбокс HZKVP" Прочитала, що це пов'язано з РРО. Але по даному підприємству РРО ніколи не було. Декларацію і додатки до неї на підставі первинних документів формує коректно. Версія 0.27.22 Як уникнути даного повідомлення? Місяць тому такого не було. Дякую.

Віталій Міхов (адміністратор)
  • Це ніяк не пов'язано з РРО.
  • У версії Сонати 0.27.22 при відкритті бланку декларації ПДВ (J/F0200123), як для юр., так і для фіз. осіб, такої помилки не виникає. Можливо, вам треба завантажити з нашого сайту та перевстановити програму. Або, ви мали на увазі не саму декларацію, а якийсь із її додатків.
tyumkova
20.07.2021, 16:20 (Відредаговано: 20.07.2021, 16:21)

В мене така сама помилка є, але тільки якщо дивиться звіти, старіші за 03.2021 Тобто за березень відкриває звіт - ок, а вже за лютий - помилка. Соната оновлена до останньої версії.

Віталій Міхов (адміністратор)

Тепер ясно, мається на увазі декларація старої форми J/F0200121 або J/F0200120.
Краще завжди вказувати точний чаркод бланку.
Ця помилка ні на що не впливає і буде виправлена у наступній версії Сонати.

Наталія Іванівна
19.01.2022, 17:02 (Відредаговано: 19.01.2022, 17:41)

Доброго дня! Підскажіть,будь ласка, при заповненні додатка 2 до декларації з ПДВ(j0215223) Додаток 2 заповнюється за принципом коли податкові зобовязання звітного періоду зменшуються на податковий кредит звітного періоду, а не на "найдавніший" податковий кредит зазначений в рядку 16,1. В ЗІР 101,24 зазначено,що "При заповненні додатка 2 «Довідка про суму від’ємного значення звітного (податкового) періоду, яка зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду (Д2)» (далі – додаток 2) до податкової декларації з ПДВ (далі – Декларація) доцільно застосовувати принцип хронології формування від’ємного значення, згідно з яким податкові зобов’язання поточного (звітного) періоду зменшуються на суму податкового кредиту у хронологічному порядку його виникнення – від найдавнішого до найновішого.

При заповненні таблиці 1 додатка 2 до Декларації слід враховувати значення рядка 21 (сума від’ємного значення, що зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду) Декларації. Графи таблиці 1 додатка 2 до Декларації доцільно заповнювати у хронологічному порядку виникнення сум від’ємного значення, відображеного у графі 4 (сума усього) таблиці 1 додатка 2 до Декларації починаючи із звітного періоду, який є найближчим до дати подання декларації (найновіший звітний період) та закінчуючи найбільш давнім звітним періодом."Тобто податківці вважають, що поточні зобовязаня поточного періоду зменшуються на суму податкового кредиту за хронологією, тобто ряд. 21 перш за все формується з податкового кредиту почного періоду без урахування ряд.16.1 Тобто при заповненні Додатку 2 таблиці 1 першим рядком повинен іти поточний місяць з усією сумою податкового кредиту, потім місяці зазначені в додатку 2 табл 1 попередньої декларації зменшені на суму податкових зобовязань звітної декларації.В моєму ж випадку поточний місяць або зовсім не попадає до Додатку 2 ,або зменшується на суму поточних зобовязань, і потім ідуть місяці з сумами зазначені в попередньому додатку2. Як можна змінити спосіб відображення податкового кредиту в додатку2, щоб не вибивало попереджень про невірно зазначені суми по місяцях?

Віталій Міхов (адміністратор)

Ви досить сумбурно описали ситуацію, я уточню.
Я виокремив дві тези:

  1. Зменшення (віднімання) зобов'язань: ДПС хоче починати віднімання з найдавнішого, Соната так і робить.
  2. Відображення зобов'язань у Додатку 2: ДПС хоче показувати список зобов'язань від поточного до найдавнішого, Соната показує від найдавнішого до поточного.

Усе правильно сформульовано?

Наталія Іванівна
19.01.2022, 19:41 (Відредаговано: 19.01.2022, 21:50)
  1. ДПС хоче щоб зобовязання погашались за рахунок найдавнішого податкового кредиту, але соната так не рахує! Наприклад ситуація коли у підприємства заповнені такі рядки декларації за грудень : поточні зобовязання 90 тис(рядок 9), податковий кредит 100тис (рядок 10,1), рядок 16,1-140тис(сформований за рахунок листопад 40тис, жовтень-100тис),рядок 19-150тис, додаток 2табл 1 заповнюватись повинна у такій послідовності :грудень-100тис, листопад -40тис, жовтень-10тис, тобто податкові зобовязання грудня 90тис, погашені за рахунок найдавніше сформованого податкового кредиту жовтня з рядка 16,1.Соната ж рахує так: грудень -10тис, листопад-40тис, жовтень-100тис, тобто податкові зобовязання грудня погашені за рахунок податкового кредиту грудня, а не за рахунок найдавнішого податкового кредиту жовтня.
  2. Соната вірно прописує хронологію місяців і показує податковий кредит від поточного до найдавнішого(грудень, листопад,жовтень...), але невірно розподіляє суми між місяцями(як описано вище).
Віталій Міхов (адміністратор)

Дякую, тепер зрозуміло.
Соната спочатку погашає кредит поточної декларації, а потім погашає попередні "хвости", починаючи з найстаршого. На вашу ж думку, поточний кредит теж повинен "стати у чергу" та погашатися останнім.
Наразі виясняємо це питання у податкових консультантів.

Віталій Міхов (адміністратор)

Як вияснилося, питання насправді не тривіальне і не врегульоване, та має два розповсюджені підходи - "традиційний" та запропонований ДПС.
Щодо цього гарно було роз'яснено у журналі "Податки & бухоблік" за 2018 рік: https://i.factor.ua/ukr/journals/nibu/2018/february/issue-13/article-34063.html

У Сонаті наразі реалізовано "традиційний" підхід, а ви описуєте підхід, рекомендований ДПС, який тоді охрестили "новим" або "свіжим".
Оскільки, обидва підходи є цілком коректними та законними, а більшість наших користувачів вже давно звикли до "традиційного" підходу, то така зміна у програмі може нашкодити користувачам більше, ніж допомогти.
Ми розглянемо способи вирішення цієї ситуації у майбутніх оновленнях. Можливо, додамо якесь налаштування у програмі, щоб користувач сам обирав метод заповнення Додатка 2. Слідкуйте за новими версіями Сонати.

Наталія Іванівна

Дякую! Буду чекати на оновлення!

Відповісти у темі

Відповісти

Технічна підтримка: support@sonata.biz.ua