F0510406 Об'єднаний 4ДФ (ознаки доходів та автоматичний розр...

LudmilaOsika (автор теми)

Доброго дня! Виникла проблема при заповненні форми 4ДФ. Ми звітуємо про здійсненні клієнтами операції купівлі-продажу нерухомого майна, дарування та отримання його в спадщину. Використовуються коди 104 та 114. Закон зобов'язує нас перевіряти сплату податку у випадку продажу нерухомого майна (ознака 104) і не вимагає контролю при даруванні і спадщині від чужої людини (ознака 114). Отже суми заповнюємо коли ознака 104 і не ставимо коли 114. Але програма працює навпаки. При 104 видаляє те, що поставили і при 114 автоматично нараховує податок і військовий, хоча його ніхто не сплачував, тому що обов'язок сплати до подачі декларації наступного року. Чи можливо увімкнути такий режим розрахунку, щоб він проводився виключно за зарплатою а не за іншими ознаками? Як вийти з цієї ситуації зараз? Дякуємо за допомогу!

Віталій Міхов (адміністратор)

Для коду 104 використовуються різні ставки податку (0%, 5%, 18%). Соната рахує за найпоширенішим варіантом (на нашу думку) 0%. Ви можете скористатися фіксацією значень, щоби ваш варіант не змінювався при розрахунку - https://sonata.biz.ua/topic/2736#end

Щодо коду 114, дійсно, вказано, що фіз. особа сплачує його по закінченні року - http://vobu.ua/1df/114.html. Але немає згадки про те, що і в 4ДФ цей податок теж треба вказувати наприкінці року. На мою думку, податок слід вказати у тому ж періоді, в якому було нарахування доходу. Якщо у вас є якийсь нормативний акт чи роз'яснення, що свідчить про протилежне, то надайте на нього посилання, будь ласка.

LudmilaOsika (автор теми)
02.08.2021, 16:36 (Відредаговано: 03.08.2021, 09:56)

Дякую за роз'яснення про "фіксацію" значень! Це повинно допомогти.

Щодо коду 114 було роз'яснення для нас (нотаріусів) про те, що ми не контролюємо сплату податку перед вчиненням такої дії як дарування чужому або оформленням спадщини.

Тому ми фізично не можемо вказати про те, що податок чи військовий був сплачений. Саме цього від нас вимагає податкова. Але у цьому випадку вони вимагають показати сам факт отримання особою прибутку і в якому розмірі. Тому всі роки вони ішли із заповненими полями доходу і з чистими полями податків. На якийсь нормативний акт, крім Податкового Кодексу, дати посилання зараз не має можливості.

Ще раз дякую!

Відповісти у темі

Відповісти

Технічна підтримка: support@sonata.biz.ua