Акцизні накладні

rubetstv (автор теми)

При формуванні акцизної накладної з довідника Товарів та послуг вибирається товар, опис якого ставиться в графу 2 акцизної накладної. Згідно з Порядком №218 у табличній частині акцизної накладної, зокрема зазначається: у графі 1 – код товарної підкатегорії пального згідно з УКТ ЗЕД (10 знаків); у графі 2 – інформація щодо опису пального згідно з УКТ ЗЕД. Опис підакцизного пального згідно з УКТ ЗЕД наведено у пп. 215.3.4 ПКУ. Згідно Податкового Кодексу наприклад бензин з кодом 2710124512 описується як "Бензини моторні з вмістом свинцю 0,013 г/л або менше: інші бензини",, і так виписують постачальники в Медку, а в Сонаті "Палива мінеральні; нафта і продукти її перегонки; бітумінозні речовини; воски мінеральні Нафта або нафтопродукти, одержані з бітумінозних порід (мінералів), крім сирих; продукти, в іншому місці не зазначені, з вмістом 70 мас. % або більше нафти чи нафтопродуктів, одержаних з бітумінозних порід (мінералів), причому ці нафтопродукти є основними складовими частинами продуктів; відпрацьовані нафтопродукти: нафта та нафтопродукти, одержані з бітумінозних порід (мінералів), крім сирих; продукти, в іншому місці не зазначені, з вмістом 70 мас. % або більше нафти чи нафтопродуктів, одержаних з бітумінозних порід (мінералів), причому ці нафтопродукти є основними складовими частинами продуктів, за виключенням тих, що містять біодизель та відпрацьовані нафтопродукти: легкі дистиляти: для інших цілей: інші: бензини моторні: інші, із вмістом свинцю: 0,013 г/л або менше: з октановим числом 95 або більше, але менш як 98: інші: із вмістом сірки не більш як 0,001 мас. %". Зараз в системі адміністрування акцизного податку проводять перевірки і такий опис як в Сонаті викликає питання у податківців, особливо різниця між описами в вхідних АН та на реалізацію. Чи можливо щось змінити в довіднику?

Вiталій (адміністратор)

у графі 2 – інформація щодо опису пального згідно з УКТ ЗЕД. Опис підакцизного пального згідно з УКТ ЗЕД наведено у пп. 215.3.4 ПКУ. Згідно Податкового Кодексу наприклад бензин з кодом 2710124512 описується як "Бензини моторні з вмістом свинцю 0,013 г/л або менше: інші бензини",, і так виписують постачальники в Медку

rubetstv (автор теми)

Акцизна накладна заповнюється на основі відповідного підзаконного акту - Порядку заповнення.
У ньому сказано: "...до графи 2 вноситься інформація щодо опису пального згідно з УКТ ЗЕД" (ІІ.34.2) Отже, ПКУ не має відношення до заповнення графи 2, інформація береться тільки з УКТ ЗЕД.

При цьому, в УКТ ЗЕД для коду 2710124512, наприклад, вказано:
"2710 12 45 12: - - - - - - - - - - із вмістом сірки не більш як 0,001 мас. %"
Що можна тлумачити по-різному: можна вказати "із вмістом сірки не більш як 0,001 мас. %", можна з рисками, можна - повне найменування попередніх категорій замість рисок, як це робить Соната. Юридично, з нашої точки зору, усі ці варіанти будуть правильними, адже всі вони відповідають УКТ ЗЕД, а окремого роз'яснення з цього питання немає.
На мою думку, як раз писати у графі 2 тлумачення товару із ПКУ, замість визначеного Порядком УКТ ЗЕД - це порушення. І те, що так роблять в 1С із Медком чи ще хтось - не змінює справи.

Зараз в системі адміністрування акцизного податку проводять перевірки і такий опис як в Сонаті викликає питання у податківців, особливо різниця між описами в вхідних АН та на реалізацію.

rubetstv (автор теми)

Я гадаю, тільки різниця між описами товару в документах може і має право турбувати податківців, відповідно до інформації, що викладена вище.
Але навіть тут вони навряд мають право застосувати якісь санкцій. Адже, правило єдиної назви номенклатури на всіх етапах операції закріплене роз'ясненням в ЗІР (категорія 101.16) тільки для податкової накладної. Натомість, для акцизної накладної таке правило офіційно не встановлене, наскільки мені відомо.

Чи можливо щось змінити в довіднику?

rubetstv (автор теми)

Для акцизної накладної використовується довідник УКТ ЗЕД (окремі групи), а не довідник "Товарів та послуг", як ви писали на початку. Довідник УКТ ЗЕД змінити не можна, адже це - єдиний класифікатор, який використовується у багатьох формах звітності та є офіційно затвердженим.
Ми можемо підключити до акцизних накладних також і довідник "Товарів та послуг", який ви зможете заповнити товарами на власний розсуд - як це зроблено для податкових накладних. Це буде реалізовано в одні й з наступних версій програми.
Поки що, оскільки ви створюєте АН у Сонаті вручну, то вам простіше та швидше буде не вибирати позицію з довідника, а скопіювати (CTRL+C) її назву з облікової програми (1С тощо) та вставити (CTRL+V) до графи 2 у Сонаті. Щоб назви у різних документах збігалися і податкова не мала до чого причепитися.

Відповісти у темі

Відповісти

Технічна підтримка: support@sonata.biz.ua