Податкова звітність за умов воєнного стану

Віталій Міхов (адміністратор)

Шановні користувачі!


Податкова служба України інформує про наступні зміни у фіскальній політиці, пов'язані із запровадженням воєнного стану та настанням обставин непереборної сили (форс-мажор):

  • Платники податків відповідно до пп. 112.8.9 п. 112.8 ст. 112 ПК України звільняються від фінансової відповідальності за вчинення податкових правопорушень. Разом з тим, такі обов’язки мають бути виконані платниками податків одразу після припинення дії форс-мажорних обставин.
  • Нові податкові перевірки не розпочинаються, а розпочаті перевірки зупиняються.
  • Штрафні санкції за порушення законодавства з питань РРО не застосовуються.
  • На період дії форс-мажорних обставин (обставин непереборної сили) дозволяється переміщення пального або спирту етилового транспортними засобами за наявності товарно-транспортної накладної та паперового примірника акцизної накладної.
  • Граничні строки для подання податкової звітності продовжено (на жаль, без конкретики).
  • Штрафи та пеня, нараховані у цей період автоматично в інформаційних системах ДПС, будуть списані.
  • Не будуть застосовуватись штрафні санкції за порушення законодавства щодо здійснення безліцензійної діяльності та не вживатимуться заходи щодо анулювання ліцензії на спирт та пальне.
  • Рахунки платників податків, що відкриваються у банківських установах у період воєнного стану, будуть працювати незалежно від взяття їх на облік ДПС.

Джерела:
https://tax.gov.ua/media-tsentr/novini/576179.html
https://tax.gov.ua/media-tsentr/novini/576184.html
https://tax.gov.ua/media-tsentr/novini/576193.html
https://tax.gov.ua/media-tsentr/novini/576218.html

Віталій Міхов (адміністратор)
03.03.2022, 16:49 (Відредаговано: 03.03.2022, 16:50)

Доповнено.

Сьогодні, 03.03.2022 Верховна Рада прийняла законопроект №7125, що стосується оподаткування. Зокрема, в ньому зазначено:

  • У випадку відсутності у платника податків можливості своєчасно виконати свій податковий обов’язок, зокрема, щодо дотримання термінів сплати податків та зборів, подання звітності, реєстрації у відповідних реєстрах податкових або акцизних накладних, розрахунків коригування, подання електронних документів, що містять дані про фактичні залишки пального та обсяг обігу пального або спирту етилового тощо, платники податків звільняються від передбаченої цим Кодексом відповідальності з обов’язковим виконанням таких обов’язків протягом трьох місяців після припинення або скасування воєнного стану в Україні.
  • Для платників податків та контролюючих органів зупиняється перебіг строків, визначених податковим законодавством та іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.

Джерело:
https://itd.rada.gov.ua/billInfo/Bills/Card/39167

Відповісти у темі

Відповісти

Технічна підтримка: support@sonata.biz.ua