Автоматичне продовження ключів КЕП

Вiталій (адміністратор)
01.06.2022, 14:24 (Відредаговано: 21.01.2023, 10:46)

Доброго дня!


Зараз ряд КНЕДП (центрів сертифікації) автоматично продовжує цифрові ключі "на час воєнного стану". На практиці це означає, що КНЕДП автоматично випускає нові сертифікати для ваших ключів, коли строк дії попередніх сертифікатів закінчується.
Тобто, ключ (файл, токен) у вас залишається тим самим, а сертифікати до нього - інші.


Що треба зробити у Сонаті, щоби продовжити користуватися такими ключами?

  1. Треба прибрати з програми старі сертифікати: натисніть "Меню - Сервіс - Видалити власні сертифікати"
  2. Тепер треба отримати нові сертифікати. Перейдіть до сайту КНЕДП (центру сертифікації), знайдіть та завантажте усі сертифікати для вашого ЄДРПОУ (або ДРФО для ФОП). Наприклад, для ключів податкової це можна зробити за посиланням https://acskidd.gov.ua/certificates-search.
  3. Імпортуйте завантажені з сайту файли сертифікатів до Сонати через "Меню - Сертифікати - Імпорт".
  4. Перейдіть до налаштувань поточного профілю, сторінка "Цифровий підпис" та біля кожного активного ключа натисніть кнопку "Оновити". Якщо все зроблено коректно, то прострочена дата "Дійсний до" біля ключа зміниться на нову. Потім збережіть профіль кнопкою "ОК".
  5. Нові сертифікати мають інші серійні номери, тож скоріше за все, ДПС вважатиме їх "незареєстрованими". Тому, тепер треба зареєструвати їх так само, як ви реєстрували нові ключі - за допомогою запиту про стан розрахунків із бюджетом: https://sonata.biz.ua/topic/2636
  6. Коли отримаєте позитивну квитанцію на нього, тоді ваші ключі можна вважати продовженими та активними, можна підписувати та подавати звітність.

ПС. Спочатку можна спробувати пропустити пункти 2 та 3. Соната намагатиметься завантажити сертифікати автоматично, але це не завжди працює в умовах воєнного стану. Якщо після оновлення ключа в пункті 4 дата "Дійсний до" не змінилася або стала порожньою - треба завантажити та імпортувати сертифікати вручну.

Ігор Казимирчак

Доброго дня! Я бухалтер з м.Херсона та маю біля 50 клієнтів які користуються вашою програмою та придбавали у Херсонському відділенні програми "Соната" ключі, але на даний момент відділення Херсонське евакуйовано та з автоматичним продовженням ключів допомогти мені ніхто не може. У відділенні робили моїм клієнтам ключі "Дія"- зараз захожу за інструкцією через меню -імпорт, але там нових ключів немає. Допоможіть мені будь ласка тел.0664246020

Вiталій (адміністратор)

Наскільки мені відомо, "Дія" не надає таку послугу, тому її представники теж нічого не зможуть із цим зробити.
Ви можете звернутися до служби підтримки КНЕДП "Дія" щодо цього питання за адресою: keys@diia.gov.ua

Костя

Доброго дня! Цю процедуру треба зробити після того, як ключі(сертифікати) стануть вже не дійсними? Раніше податкова попереджала оновлювати ключі заздалегідь, не ждати закінчення.

Вiталій (адміністратор)

Наскільки я знаю, поки ключ не закінчиться, податкова не оновить сертифікат. Відповідно ви не зможете його затягнути до Сонати.
Але точно про це знають тільки в ІДД ДПС.
Сонаті (по вказаній вище процедурі) потрібна тільки наявність нового сертифікату на сайті КНЕДП (податкової). А коли вони його оновлюють - це питання до податкової.

Віка 1

Доброго дня.Вчора закінчився срок дії ключів в Сонаті. Як ви і рекомендували прибрала всі сертифікати та перейшла до пункту 2 за посиланням https://acskidd.gov.ua/certificates-search. Відповідь на сайті КНЕДП : користувач за кодом ЕДРПОУ ....... електронні довірчі послуги у КНЕДП не отримував. Або спробуйте обрати інший статус сертификатів. Варіанти Статусів спробувала всі можливі . Що тепер робити? Дякую

Вiталій (адміністратор)

Можливо, у вас були ключі іншого КНЕДП. Нові сертифікати треба шукати на сайті того центру сертифікації, який видавав вам попередні.

Віка 1

Отримували ключі вашими представниками програми Соната в місті Херсоні ФОП Чорноус С О , то на якому сайті шукати ? Дякую

Вiталій (адміністратор)
18.06.2022, 14:38 (Відредаговано: 18.06.2022, 14:38)

ФОП Чорноус, як представник, видає ключі ДП "Дія".
Наскільки мені відомо, "Дія" не продовжує ключі автоматично. За детальної інформацією ви можете звернутися до їхньої підтримки - https://ca.diia.gov.ua/

ПреміумСнаб

Доброго дня. Підкажіть будь ласка, в мене не відкривається сайт для генерації ключів. Де можна взяти нові ключі?

Вiталій (адміністратор)

На сайтах ключі не генерують. Що ви маєте на увазі?
Якщо ви говорите про сайт КНЕДП ДПС, де можна взяти нові сертифікати для автоматично продовжених ключів - то він може не відкриватися з-за кордону чи з тимчасово окупованих територій через обмеження безпеки, запроваджені ДПС. У такому випадку допомогти може тільки використання VPN з українською IP-адресою.
Або попросіть знайомих на території України завантажити ваші сертифікати та надіслати їх вам поштою. У принципі, ми теж можемо це зробити, якщо повідомите свій код ЄДРПОУ (ДРФО для ФОП).

Технічна підтримка: support@sonata.biz.ua