Проблеми з ключами КНЕДП "ЦСК Україна"

Вiталій (адміністратор)
30.12.2022, 16:55 (Відредаговано: 21.01.2023, 10:46)

Шановні користувачі!

Днями у клієнтів КНЕДП "Центр сертифікації ключів Україна", які отримали там цифрові ключі (КЕП), виникли проблеми з відправленням звітності та прийняттям квитанцій (помилки "Помилка перевірки підпису", "Сертифікат відкликано" тощо). Таке може бути через відкликання або перевипуск центром сертифікації ваших сертифікатів КЕП.
Якщо ви у Сонаті маєте ключі від КНЕДП "ЦСК Україна" та стикнулися з подібними помилками, тоді варто спробувати оновити свої сертифікати. Це можна зробити за алгоритмом, аналогічним до продовженню ключів ДПС:

  1. Треба прибрати з програми старі сертифікати: натисніть "Меню - Сервіс - Видалити власні сертифікати".
  2. Тепер треба отримати нові сертифікати. Перейдіть до сайту КНЕДП (центру сертифікації), знайдіть та завантажте усі сертифікати для вашого ЄДРПОУ (або ДРФО для ФОП): https://uakey.com.ua
  3. Імпортуйте завантажені з сайту файли сертифікатів до Сонати через "Меню - Сертифікати - Імпорт".
  4. Перейдіть до налаштувань поточного профілю, сторінка "Цифровий підпис" та біля кожного активного ключа натисніть кнопку "Оновити". Потім збережіть профіль кнопкою "ОК".
  5. Нові сертифікати мають інші серійні номери, тож скоріше за все, ДПС вважатиме їх "незареєстрованими". Тому, тепер треба зареєструвати їх так само, як ви реєстрували нові ключі - за допомогою запиту про стан розрахунків із бюджетом: https://sonata.biz.ua/topic/2636
  6. Коли отримаєте позитивну квитанцію на нього, тоді ваші ключі можна вважати продовженими та активними, можна підписувати та подавати звітність.

ПС. Спочатку можна спробувати пропустити пункти 2 та 3. Соната намагатиметься завантажити сертифікати автоматично, але це не завжди працює в умовах воєнного стану. Якщо після оновлення ключа в пункті 4 дата "Дійсний до" не змінилася або стала порожньою - треба завантажити та імпортувати сертифікати вручну.

Технічна підтримка: support@sonata.biz.ua