Податкова декларація з плати за землю

Жуков_Влад (автор теми)

Підкажіть, будь ласка, новий чаркод декларації з плати за землю для юридичніх осіб. Старий чаркод J0602006 вже не є дійсним (звіт не прийнятий, повідомлення Документ не може бути прийнятий - закінчення дії форми - листопад 2022 р. (3). )

Жуков_Влад (автор теми)

Вже знайшли. J0602007

Віта В'ячеславівна

Доброго дня, оновила Сонату до версії 1.5.2.1 а звіт всерівно не прийма , видає таку помилку :

Документ не відповідає всім вимогам електронного документа, оскільки виявлено недостовірність значення обов’язкового реквізиту щодо коду за КАТОТТГ (не відповідає третьому або додатковому рівню кодів Кодифікатора адміністративно-територіальних одиниць та територій територіальних громад). Перевірено на підставі п. 48.4 ст. 48, п. 49.3, п. 49.8 ст. 49 Податкового кодексу України з урахуванням положень постанови Верховної Ради України від 17.07.2020 № 807-IX)

в звіті використовую код КАТОТТГ UA68040470010096613 м. Хмельницький. На вашу думку в чому може бути помилка ?

Вiталій (адміністратор)

Не ясно, чому податкову не влаштовує четвертий рівень кодифікатора (населені пункти), але влаштовує третій (територіальні громади) та додатковий (райони міст) рівень. Певно, якась ДПСна логіка.
Спробуйте вказати код на рівень вище, тобто замість м. Хмельницький - Хмельницьку ОТГ (UA68040470000053519)

Віта В'ячеславівна

Дуже дякую за допомогу, звіт прийнято )))

Світлана Хомяк

Добрий день. В декларації по землі не можна проставити в полі кількість місяців число інше ніж 12, також рахує річну суму за 12 місяців, навіть якщо потрібно за 6. Також в розбивці річної суми по місяцях розбиває річну суму рівними частинами. Виправте, будь-ласка.

Вiталій (адміністратор)
29.01.2023, 20:13 (Відредаговано: 29.01.2023, 20:15)

Якщо ви маєте на увазі поле "За ... місяць" у шапці, то воно позначає не кількість місяців, а номер місяця (дивіться зноску 4 на бланку).
Воно заповнюється відповідно до звітного місяця, якщо декларація подається у місячному звітному періоді.
Якщо вам треба подати звичайну декларацію за рік, то при створенні документу оберіть період "рік".
Якщо вам потрібно подати дані за якийсь період менше року (6 місяців), то якщо я не помиляюся, при цьому треба заповнювати поля "починаючи з". Від усього цього залежатиме і розрахунок у звіті.

Світлана Хомяк

Декларація річна.Але деякі договори оренди на держ. землю закінчуються в травні. А рахує все за рік.Змінити не можна.Що робити?

Вiталій (адміністратор)

Здається, зрозумів. Мабуть, ви маєте на увазі графу "Період володіння/ користування - кількість повних місяців" у таблиці, а не поле "За...місяць" у шапці.
У цьому випадку дійсно є певна незручність, яку ми поправимо у наступній версії, щоб можна було вказати кількість місяців та днів уручну. Поки ви можете тимчасово вимкнути розрахунок для цього звіту та заповнити відповідні дані вручну. Або дочекайтеся оновлення, що вийде на цьому тижні.

galmaks70

Добрий день. Не приймається декларація по землі. Квитанція № 2: Документ не відповідає всім вимогам електронного документа, оскільки виявлено недостовірність значення обов’язкового реквізиту щодо коду за КАТОТТГ (не відповідає третьому або додатковому рівню кодів Кодифікатора адміністративно-територіальних одиниць та територій територіальних громад). Перевірено на підставі п. 48.4 ст. 48, п. 49.3, п. 49.8 ст. 49 Податкового кодексу України з урахуванням положень постанови Верховної Ради України від 17.07.2020 № 807-IX)

Вiталій (адміністратор)
07.02.2023, 09:58 (Відредаговано: 07.02.2023, 09:58)

Соната так само каже при перевірці:

вставте опис до зображення

Просто виконайте те, що рекомендує програма - оберіть код громади замість населеного пункту.

в 2024 році НГО підвищать на коефіцієнт 1,051. Для платників саме орендної плати держ/комун власності потрібно буде замовити НГО після 15 січня і витяг якось передати в податкову. Чи ці витяги НГО треба буде обов'язково подавати в паперовому вигляді? Буде можливість ці витяги в пдф-форматі додавати як документ довільної форми до декларації?

Вiталій (адміністратор)

Нам про подібні нововведення від ДПС поки невідомо.
Можу сказати тільки, що Соната слідкує за електронними формами податкової, і у нас завжди можна відправити будь-який звіт, який подається в електронному вигляді до шлюзу ДПС. Тож, якщо податкова розробить відповідний документ - у нас він теж з'явиться. Так само, якщо податкова вирішить додати Документ довільного формату до Декларації за землю.

ІринаСавич

При поданні уточнюючої декларації з плати за землю при зменшенні орендованої площі протягом року неможливо змінити період користування в розділі ІІ колонки 8 та 9. Програма автоматично вбиває значення 0,2333 та 1. У вище заданих питаннях уже порушували таку проблему, ви обіцяли, що помилку буде виправлено, про те пройшов уже рік, а помилка все ще присутня. Це дууууууже не зручно!!!!! Вимикати автоматичний розрахунок і вводити по 100-200 договорів вручну це не вихід. Виправте будь-ласка, цю помилку!!!! Скоро подача річної звітності, полегшіть, будь-ласка, роботу бухгалтера.

Вiталій (адміністратор)
24.01.2024, 18:34 (Відредаговано: 24.01.2024, 18:35)

При поданні уточнюючої декларації з плати за землю при зменшенні орендованої площі протягом року неможливо змінити період користування в розділі ІІ колонки 8 та 9. Програма автоматично вбиває значення 0,2333 та 1.

ІринаСавич

У Сонаті все можна зробити. Вимкніть авторозрахунок (галочка над звітом) і зможете вказати вручну ті суми, які вважаєте за потрібне.

У вище заданих питаннях уже порушували таку проблему, ви обіцяли, що помилку буде виправлено, про те пройшов уже рік, а помилка все ще присутня. Це дууууууже не зручно!!!!! Вимикати автоматичний розрахунок і вводити по 100-200 договорів вручну це не вихід. Виправте будь-ласка, цю помилку!!!!

ІринаСавич

У цьому звіті складна логіка і розрахунок податку залежить від дуже багатьох параметрів. Ми періодично враховуємо різні ситуації для цього звіту, але не обов'язково це була точно така ситуація, як у вас.
Щоб розібратися у конкретному випадку, нам треба отримати сам звіт у форматі ХМЛ, заповнений так, як ви вважаєте правильним. А ми проаналізуємо, чому саме у цьому випадку Соната рахує не так. Звіт можна відправити нам на support@sonata.biz.ua з коротким описом проблеми.
Або ви можете просто вимкнути тимчасово авторозрахунок та заповнити звіт вручну, ігноруючи повідомлення Сонати.

На 2024 рік не можна скористатись функцією щоб з 2023року скопіювати в форматі 2024року . Крім того не працює функція автоматичного розрахнку.Коли буде виправлення ?

Вiталій (адміністратор)

Авторозрахунок працює, нікуди не дівся. Можливо, ви не встановили відповідну галку "податок/оренда" у шапці звіту.
Створення нової версії на основі попередньої буде доступним після наступного оновлення програми, гадаю у понеділок.

Відповісти у темі

Відповісти

Технічна підтримка: support@sonata.biz.ua