Щодо заповнення звіту ЄСВ

shavintoly (автор теми)

Доброго дня. Сьогодні після оновлення програми почав заповнювати звіт ЄСВ та після його створення та заповнення на сторінці "звіти квартальні" є в наявності тільки додаток 6 (щодо відомостей підстав для стажу) А все інше десь пропало, так що це може бути. Головне що запитувало про зберігання, підтверджував а всього звіту немає... Можливо в когось таке було? Дякую

Вiталій (адміністратор)

Якщо ви усе правильно зберегли, то причиною може бути пошкодження бази даних профілю.
Зателефонуйте у робочий час до нашої тех. підтримки за одним з телефонів - https://sonata.biz.ua/help/support
До вас підключаться та допоможуть вирішити проблему.

Добрий день. При підготовці звіту по ЄСВ, в разі внесення у додатку № 4 суми благодійної чи матеріальної допомоги - код нарахування 169 , незалежно від розміру суми нарахування під час запуску функції "розрахунку" сума ПДФО та військового збору обнуляється. Хоча суми що менше 3760 грн не оподатковуються , а ті , що більше 3760 грн (для 2023р. і кожний рік змінюється) , вірніше різниця між сумою нарахування та 3760 грн. включаються до сукупного оподатковуваного доходу та оподатковуються як ПДФО так і військовим збором. Такий порядок роботи програми дуже незручний і не дозволяє користуватись функцією автоматичного розрахунку. Прошу доопрацювати програму під ці реалії. Дякую.

Вiталій (адміністратор)

Ми зважали на роз'яснення ДПС (https://cvp.tax.gov.ua/media-ark/news-ark/634303.html), де вказано, що "сума нецільової благодійної допомоги ... що не перевищує 3 470 грн. (минулорічні дані), відображається у додатку 4ДФ ... під ознакою доходу «169». При цьому, якщо сума нецільової благодійної допомоги впродовж звітного податкового року перевищує її граничний розмір, ця сума зазначається під ознакою доходу «126» як додаткове благо або під ознакою «127» як інші доходи в залежності від обставин."
Тобто, згідно із цим роз'ясненням, сума під кодом 169 не має бути більшою за граничну і не оподатковується. Так зроблено і в Сонаті.
Але, цей звіт гнучкий і ви можете встановити будь-яку суму самостійно, заблокувавши перед цим потрібне поле. Тоді розрахунок не буде чіпати внесені вами зафіксовані числа та врахує їх у загальному підсумку.

Vip-termal

Державна податкова служба України Офіційний портал Нецільова благодійна допомога: відображення у ф. 1ДФРозділ: Новини

Відповідно до п. п. 170.7.3 п. 170.7 ст. 170 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) не включається до оподатковуваного доходу сума нецільової благодійної допомоги, у тому числі матеріальної, що надається резидентами – юридичними або фізичними особами на користь платника податку протягом звітного податкового року сукупно у розмірі, що не перевищує суми граничного розміру доходу, визначеного згідно з абзацом першим п. п. 169.4.1 п. 169.4 ст. 169 ПКУ, встановленого на 1 січня такого року (у 2020 році – 2940 гривень).

Згідно з п. п. «б» п. 176.2 ст. 176 ПКУ особи, які відповідно до ПКУ мають статус податкових агентів, зобов’язані подавати у строки, встановлені ПКУ для податкового кварталу, податковий розрахунок суми доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, а також суми утриманого з них податку до контролюючого органу за місцем свого розташування.

Форму Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку (далі – Податковий розрахунок за ф. 1ДФ) та Порядок заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку затверджено наказом Міністерства фінансів України від 13.01.2015 №4 (далі – Порядок).

Згідно з Довідником ознак доходів, наведеним у додатку до Порядку, сума нецільової благодійної допомоги, у тому числі та, що перевищує встановлений граничний розмір, відображається у Податковому розрахунку за ф. 1ДФ під ознакою доходу «169».

Vip-termal

Із-за того, що податки з благодійної допомоги за 2022 рік обнулились при функції "розрахунок", підприємство має чималу проблему

Вiталій (адміністратор)

Як я вже зазначив, зафіксуйте значення проблемного поля, і розрахунок вам заважати не буде.

Доброго дня. Підкажіть, будь ласка, подаю уточнюючий звіт за вересень 2022р по одному працівнику (донарахування ЄСВ). І вибиває помилка, щось не можу з нею розібратися.

Помилка: "Уточнюючий" тип Податкового розрахунку подано неправильно. У додатках 1,2,3 кількість рядків в полі "Ознака (0/1)" яких не зазначено "0" не співпадає з кількістю рядків в полі "Ознака (0/1)" яких не зазначено "1".

Вiталій (адміністратор)
17.05.2023, 18:01 (Відредаговано: 17.05.2023, 18:02)

Ви у таких випадках трохи уточнюйте, бо "вибиває помилка" можна зрозуміти як помилку в Сонаті при перевірці звіту. Але в нас вроді таких текстів помилок немає.
Якщо це помилка з квитанції, то вона, мабуть, зважає на те, що у вас десь у додатку непарна кількість рядків і неправильно вказано "ознаку". При уточнені повинно бути по 2 рядки на кожну ситуацію - один з ознакою "1" (старий, помилковий), інший з ознакою "0" (виправлений).
Але все це не має значення, якщо ви хочете змінити суми у Додатку 1. Наскільки мені відомо, суми ЄСВ (донарахування, доутримання тощо) не уточнюються звичайним (описаним вище) способом. Натомість вам треба провести у Додатку донарахування чи доутримання відповідно до Порядку, що регулює ЄСВ-звітність. Здається, це можна зробити навіть без уточнюючого звіту - просто наступного місяця додати для цією особи рядок донарахування з відповідним типом нарахувань та іншими показниками.
Конкретніше про методологію заповнення у вашому випадку ви можете дізнатися у податковій або на відповідних бухгалтерських ресурсах.

zvitdpiiau

Доброго дня. Будь ласка допоможіть, набрала звіт з ЄСВ, як завжди, все зберегла але усі додатки (7) коректні, а сам звіт J0500109 не робиться коректним і в переліку на його місті пусто і тільки слово чернетка є, триста разів вже все знову зберегла і нічого не міняється, що це? Допоможіть будь ласка.

Чайка Сергій (адміністратор)

Можливо звіт зроблен не пакетом, спробуй нажати на додатках правой мишкой і обрати - додати до пакету

zvitdpiiau

Доброго дня. Та ні, все зроблено пакетом, от зараз знову по іншій фірмі набирала, теж саме, зайшла у Меню - Сервіс (як мені тоді підказали) - Відновити заголовки, от тоді все з'явилося. Раніше такого не було, а не можна налаштувати Сонату так як було? Дякую.

Вiталій (адміністратор)

Тут справа не в налаштуваннях. Таке може бути, якщо частково пошкоджено базу даних профілю. Бажано зателефонувати до підтримки за одним з телефонів - https://sonata.biz.ua/help/support, щоб до вас підключилися і взяли базу профілю на відновлення.

Люба Тацакович

Добрий вечір. В нас виникла така проблема.В податковому розрахункуза 3 квартал в дод 5 помилково вказано неправильну дату створення нового робочого місця.Робимо у уточнюючу, 1 на видалення,0 на введення. Не приймає помилка: не знайдено співпадання всіх реквізитів з рядка 1 прийнятого звіту,хоч звірили все до однієї букви і цифри. Можливо в когось була така проблема.Дякую.

Вiталій (адміністратор)

Якщо у вас не дуже багато рядків у звітному Д5, то краще створіть його копію, у властивостях встановіть стан "уточнюючий", приберіть зайві рядки (залиште тільки той, який треба виправити), вкажіть йому ознаку 0, і додайте новий рядок з виправленням. Тобто, нічого вручну не змінюючи у помилковому рядку. Тоді має прийнятися.

Якщо рядків у вас багато, тоді краще зверніться до нашої підтримки у робочий час за одним з телефонів: https://sonata.biz.ua/help/support
До вас підключаться, візьмуть ХМЛ-файли відправлених звітів та проаналізують, що саме не так.

Люба Тацакович

Добрий вечір. ФОП закупила фрукти в фізичної особи .Є довідка з міської ради форма 3 ДФ, про те що фізична особа володіє площею і вирощує фрукти. Який код потрібно ставити в додатку 4 ДФ Податкового розрахунку. Дякую.

Вiталій (адміністратор)

Доброго дня.
Ми консультуємо з технічних питань по роботі з Сонатою. Ваша ситуація має нормативний (бухгалтерський) характер, тож вам варто звернутися з таким питанням до ДПС або до відповідних бух. консультантів.

Відповісти у темі

Відповісти

Технічна підтримка: support@sonata.biz.ua