Шановні користувачі програми СОНАТА

Олександр Мартинюк (автор теми)
18.12.2014, 16:58 (Відредаговано: 05.02.2020, 09:59)

Шановні користувачі програми «СОНАТА», поставтесь з розумінням та допоможіть вирішити спільну важливу проблему, заручниками якої можемо стати ми з вами.

В результаті прийняття змін до Податкового кодексу, які вступають в силу з 1 січня 2015 року, всі платники ПДВ повинні перейти на обмін податковими накладними в електронному форматі. На жаль, безкоштовного програмного забезпечення для обміну податковими накладними на зразок «Податкова звітність» (OPZ) розроблено не було. Єдиний відкритий формат для такого обміну не передбачений, через що різні програмні продукти не зможуть обмінюватись накладними між собою. Дані вимоги змушують користувачів переходити на єдине програмне забезпечення для обміну податковими накладними. Великі підприємства, реселери та постачальники користуються досить дорогим комплексом «Медок» і змушують своїх контрагентів переходити на «Медок» для продовження співпраці. Ми вбачаємо в цьому нечесну конкуренцію, якій сприяє, свідомо або ні, Державна фіскальна служба України, не приймаючи єдиного відкритого стандарту та шляхів для обміну податковими накладними.

ТОВ «СІГНІС», видавець програмного забезпечення «СОНАТА» та Міністерство доходів і зборів України в свій час підписали меморандум про співпрацю щодо впровадження та покращення електронного документообігу та подання податкової звітності. Весь цей час ми намагалися робити все для того щоб вам, нашим клієнтам, було просто та зручно працювати у програмі «СОНАТА», щоб ліцензія на програму не обтяжувала кишені невеликих підприємств та приватних підприємців.

Як вам відомо, всі звіти, які ми відправляємо до Податкового органу за допомогою Інтернету, мають єдиний формат – ХML, а для відправки використовується загальнодоступна та безкоштовна електронна пошта. Програма «Медок» відмовляється переходити на обмін ПН у відкритому форматі XML засобами електронної пошти, тому виникають проблеми щодо обміну податковими накладними між контрагентами, які використовують різні програми у своїй роботі.

Просимо вас надіслати скарги до голови Державної фіскальної служби України та Антимонопольного комітету.

З повагою до вас, команда програми «СОНАТА».

Anna#1024

Шановні користувачі "Соната"!

Ми певні, що будь-якому підприємцю і бухгалтеру важлива конфіденційність його даних, і тому на заміну не надто безпечної електронної пошти (докази цьому ви можете постійно бачити в інтернеті, коли ламають скриньки можновладців або зірок) пропонуємо абсолютно безпечний спосіб обміну податковими накладними через захищений веб-сервіс. Більш того, ми зробили цю можливість безкоштовною для користувачів ВСІХ програм та сертифікатів. Будь ласка, обмінюйтесь податковими накладними хоч з медком, хоч з айфіном, хоч один з одним. Тому інформація про те, що хтось когось змушує, не має ніяких підстав зі сторони розробника програми. Деякі наші клієнти отримували подібні пропозиції з проханнями перейти на іншу программу (конкурентний веб-сервіс), але ми до таких методів ніколи не опускалися і опускатися не будемо. Завдяки медок-онлайн будь-хто може обмінюватися п.н. з будь-ким, і робити це безкоштовно.

Панове конкуренти! Вкотре закликаємо вас до чесної боротьби. Наклепи у форумах, безпідставні скарги та розсилка неправдивих листів нашим користувачам зовсім не є доказом вашого професіоналізму.

Сподіваюся, дане повідомлення не буде видалено:) Анна, M.E.Doc IS

Олексій Доронін (партнер розробника)

Шановна Анно! Не шифруйте БОГ зна в який формат податкові накладні (та ін.) при експорті і ніхто до Вас не буде мати жодних претензій. Повірте, закритий формат експорту не додає компаніі в якій Ви працюєте вигляду "чесної конкуренції". А в зв'язці с закликами користуватись вашим безкоштовним сервісом, все це має ознаки монополізації ринку. І на моє переконання, діям компанії рано чи пізно дасть оцінку антимонопольний комітет.

capitoshechka

[QUOTE]Ми вбачаємо в цьому нечесну конкуренцію, якій сприяє, свідомо або ні, Державна фіскальна служба України[/QUOTE]

Яка може бути нечесна конкуренція з боку МЕДка, тим більше сприяння з боку податкової, якщо податкова пропихує СОНАТУ? Причому доволі офіційно - знайдіть мені тут МЕДОК, БУЗОК, чи АРТ-ЗВІТ. Зате сонату чи ай-фін без проблем побачите. Так з боку кого буде нечесна конкуренція і сприяння податкової кому? Тому я думаю що в скаргах, які були викладені в першому пості, не завадило б додати що податкова займається розкруткою стороннього комерційного програмного продукту. І відразу виникає запитання: а що мають деякі особи в податковій від цього? До речі, вчора в нашій податковій був семінар, на якому я був присутній. І після того як я задав запитання (не важливо якого змісту), я отримав відповідь такого плану: "Відповіді на питання я вам не скажу, бо я його не знаю. Ми займаємося лише ув’язкою ОПЗ і СОНАТИ". Так що питання щодо нечесної конкуренції досить спірне...

Єрмаков Сергій (партнер розробника)
18.12.2014, 22:03 (Відредаговано: 05.02.2020, 10:08)

знайдіть мені тут МЕДОК, БУЗОК, чи АРТ-ЗВІТ

Это сайт АЦСК ІДД Міндоходів, МЕДОК использует их ключи только для подписи ЕСВ. Разработка и поддержка программы БУЗОК прекращена. АРТ Звит Плюс хоть и поддерживает ключи Миндоходов, но является полностью платной.

Геннадій Найденко (партнер розробника)

...Завдяки медок-онлайн будь-хто може обмінюватися п.н. з будь-ким, і робити це безкоштовно.

А как быть тем клиентам у которых нет возможности пользоваться безлимитным интернетом? Какой трафик будет при использовании медок - онлайн?

capitoshechka

Это сайт АЦСК ІДД Міндоходів, МЕДОК использует их ключи только для подписи ЕСВ.

Во-во... МІНДОХОДІВ! А з яких це пір в нас міндоходів займається розкруткою комерційних програмних продуктів? Чи соната в нас безкоштовна? А щодо підписання в МЕДКУ ключами податкової ЛИШЕ ЄСВ, то давайте казати всю правду, і до кінця: що медок, що ай-фін, що соната мають в режимі демоверсії певні обмеження. З таким же успіхом я можу зараз сказати що соната в демо-режимі взагалі не дає можливості створити звіт з ЄСВ. І не лише з ЄСВ, а взагалі створення звітів в деморежимі в сонаті заборонене. Обмін ПН в демо-режимі що в сонаті, що в медку неможливий. А деякі можливості демоверсії сонати взагалі виглядають дуже смішними...

А как быть тем клиентам у которых нет возможности пользоваться безлимитным интернетом? Какой трафик будет при использовании медок - онлайн?

до речі, питання досить цікаве. Я б задав його ще й щодо роботи з ай-фіном...

Геннадій Найденко (партнер розробника)

Согласен. По айфину тоже можно задать такой же вопрос.

Єрмаков Сергій (партнер розробника)

займається розкруткою комерційних програмних продуктів

Полностью бесплатный вариант сдачи отчетов:

opz(1С)->соната->ДФСУ

Отдельно по ЕСВ(Медку за это спасибо):

МЕДОК(бесплатный)->соната->ДФСУ

Єрмаков Сергій (партнер розробника)

У каждого из продуктов своя ниша, свои пользователи, которых устраивает используемый продукт. Отсутствие открытого формата обмена создает проблему для пользователей, которые не могут обмениваться между собой. Сервис медок онлайн не решает проблему, т.к. пользователи различных программ не могут это делать автоматически(в том числе и пользователи Медка без модуля ЭДО), а "вручную" заниматься импортом/экспортом.

Если разработчики Медка видят решение проблем обмена НН в сервисе Медок онлайн, то хорошо бы было предоставить интерфейс для автоматической загрузки НН на сервер СДО. Пока же это может делать только модуль ЭДО от медка. Либо реализовать иной способ обмена согласованный с другими разработчиками ПО.

Но судя по всему, сдвигов не будет, пока не будет решен вопрос законодательно. Необходимость обмена НН между пользователями вообще сомнительная, т.к. все НН должны будут регистрироваться в ЕРНН, оттуда они и должны загружаться(например, аналогично Запиту стану реєстрації).

Геннадій Найденко (партнер розробника)

Это с сайта медка. "...Надежное средство защиты информации позволяет создать безопасный канал между Веб-браузером на рабочем столе клиента и Веб-сервером, осуществлять операции подписания, проверки подписи, шифрования и расшифровки документов. Криптографические преобразования выполняются с использованием алгоритмов, которые являются государственными стандартами (ДСТУ 4145-2002, ДСТУ ГОСТ 28147:2009, ГОСТ 34.311-95).

Вопрос потери информации решен путем трехкратного резервирования данных, причем для архивирования электронных отчетов и документов используются отдельные сервера.

Информация, которая передается через сеть Интернет и хранится на сервере, надежно защищена от несанкционированного доступа, поскольку он предоставляется только после идентификации пользователя с помощью личного ключа и сертификата ЭЦП. Все данные на сервере «M.E.Doc-Online» хранятся в зашифрованном виде. Никто, включая собственника сервера и обслуживающий персонал, не может получить доступ к отчетам и другой информации клиента. Стабильность работы системы обеспечивается благодаря наличию источников бесперебойного питания."

  1. По поводу безопасного соединения, допустим.
  2. Трехкратного резервирования данных, возможно.
  3. Стабильность работы системы обеспечивается благодаря наличию источников бесперебойного питания есть вопрос. Как быть если ложится инет который предоставляет провайдер, т. е. нельзя достучаться до этих серверов? Имеется ввиду что сервера еще работают на бесперебойниках, но нет канала для связи. В нашей стране с ее отключениями света все возможно.

На мой взгляд лучший вариант - это формирование отчета локально на компе, а выход в интернет минимизировать и использовать только для отправки отчетов и получения квитанций.

Геннадій Найденко (партнер розробника)

...Необходимость обмена НН между пользователями вообще сомнительная, т.к. все НН должны будут регистрироваться в ЕРНН, оттуда они и должны загружаться(например, аналогично Запиту стану реєстрації).

Мне кажется что всю эту тему с обменом НН затеяли чтобы открыть отдельные счета для НДС и дербанить оттуда бабки, а народ отвлечь на ненужный объект. Чем дальше разбираться тем больше вопросов. В конце концов есть хмл формат установленный той же налоговой. И он должен быть одинаковый для всех. И дать возможность отправлять НН контрагенту не только с помощью каких-то сервисов и программ, но и тупо подписать и зашифровать без подключения инета, а потов через обычный почтовик или сайт отправить во вложении.

Господин capitoshechka! А какую программу, по вашему, должны рекомендовать плательщику в АЦСК ІДД Міндоходів для работы с их ключами, если налоговая не озаботилась сделать хоть какую-то рабочую версию какой-нибудь программы для подписывания? Единственное, до чего дошли - это тестовая версия ПО Єдине вікно 1.9.0. Это сейчас точно ситуация - сапожник без сапог. Вот они - последствия бесплатности ключей и жадности государства. А Соната - это на данный момент самая легкая (для компьютера) и достачно простая для пользователя программа работы с элетронными ключами. Если ВЫ пробовали подписывать в Медке, Айфине, ПО Єдине вікно то вы меня поймете. Была же ДПС Захист звітності, то нам же денюжек жалко разработчику платить за поддержку. По поводу АРТ-звіт - да, она тоже достаточно проста в использовании и комп не сильно нагружает, хотя там обновления не комплексные и надо ставить основную, а потом ВСЕ обновления подряд. И плюс к тому - она же платная. Так что надо сначала проаналазировать рынок, а потом заявления делать.

А если вы внимательно следили за сайтом АЦСК ІДД Міндоходів, то вы должны знать, что после краха ДПС Захист звітності там сразу появилась ссылочка на айфин идо сих пор это основная система, которую ОФИЦИАЛЬНО продвигает налоговая. Так что задумайтесь, чей же все таки айфин? А Соната на то сайте появилась где-то год назад, точно не помню, месяца через 3-4 после официального запуска программы в промышленную экплуатацию. И Сонату как раз советуют работники отделов приема отчетности и Айтишники, так как плательщикам легче объяснить основы работы в Сонате, чем в других системах. Вот така вот картина.

P.S. И всех поздравляю с праздником. Счастья всем в жизне и удачи в бизнесе. Все будет хорошо.

Ми певні, що будь-якому підприємцю і бухгалтеру важлива конфіденційність його даних, і тому на заміну не надто безпечної електронної пошти (докази цьому ви можете постійно бачити в інтернеті, коли ламають скриньки можновладців або зірок) пропонуємо абсолютно безпечний спосіб обміну податковими накладними через захищений веб-сервіс


Я конечно все понимаю, но ведь ВСЯ электронная отчетнось сдаётся ЧЕРЕЗ EMAIL. И то, что Медок предлагает делать это по более защищенному протоколу, это все равно, что секретные документы отправить обычной почтой, а их точную копию в сопровождении военой дивизии, чтобы не похитили.

Так что это вообще не аргумент.

Сподіваюся, дане повідомлення не буде видалено:) Анна, M.E.Doc IS


Ну что вы, Анна. Я бы на месте модераторов форума Ваши посты дублировал бы. Мы все хотим прийти к единому мнению, а Вы на форуме представляете сторону, противоположную разработчикам Сонаты. Пишите нам больше, чем больше у людей будет информации, тем легче им будет разбираться в реалиях современности.

Олександр Мартинюк (автор теми)

Ми певні, що будь-якому підприємцю і бухгалтеру важлива конфіденційність його даних, і тому на заміну не надто безпечної електронної пошти (докази цьому ви можете постійно бачити в інтернеті, коли ламають скриньки можновладців або зірок) пропонуємо абсолютно безпечний спосіб обміну податковими накладними через захищений веб-сервіс.

Здрастуйте, Анно. Скажіть, чому ви думаєте, що веб-сервіс Медок більш надійний за електронну пошту? Електронна пошта - це те, чим користуються мільйони людей по всьому світу, вона прекрасно працює поверх SSL, що надає надійний захист для даних. Говорити, що ваш веб-сервіс більш захищений, не приводячи ніяких аргументів, з технічної точки зору це невігластво.

Більш того, ми зробили цю можливість безкоштовною для користувачів ВСІХ програм та сертифікатів. Будь ласка, обмінюйтесь податковими накладними хоч з медком, хоч з айфіном, хоч один з одним.

А от це просто обман. На сайті Медка немає документації по протоколам обміну між прогамами і його сервером. Чи ви маєте на увазі завантаження і вивантаження накладних вручну? Якщо так, то це не "для всіх програм", як ви пишете, а лише для користувачів Медок-онлайн.

Тому інформація про те, що хтось когось змушує, не має ніяких підстав зі сторони розробника програми.

Де ви таке прочитали? В моєму першому повідомленні написано, що великі підприємства, які користуються Медок змушують своїх контрагентів переходити на Медок, щоб продовжити спільну господарську діяльність. І цьому є немало підтверджень. Нам пишуть наші клієнти і питаються що робити, тому що на них давлять "купуйте Медок". Під цими словами я можу підписатись іще раз.

>Панове конкуренти! Вкотре закликаємо вас до чесної боротьби. Наклепи у форумах, безпідставні скарги та розсилка неправдивих листів нашим користувачам зовсім не є доказом вашого професіоналізму.

Ніяких наклепів у форумах ми ніколи не публікували. Я готовий повторити всі свої слова і відстоювати думку до кінця, оскільки за нами сотні тисяч організацій, які користуються Сонатою. Ми написали відповідні скарги, оскільки бачимо явні порушення антимонопольного законодавства, не вам вирішувати чи вони безпідставні, це зробить відповідний органі у встановлений термін. А от розсилку листів вашим клієнтам, тим більше не правдивих, ми ніколи не робили, це наклеп з вашого боку, за який я прошу вибачитись вас конкретно.

І я закликаю Медок до чесної боротьби! Перейдіть на відкритий обмін накладними засобами електронної пошти, будь ласка. Це полегшить життя тисячам платників ПДВ.

Сподіваюся, дане повідомлення не буде видалено:) Анна, M.E.Doc IS

Я, навпаки,и сподіваюсь, що ви проясните ситуацію з обміном накладними зі сторони Медка. Я сподіваюсь, що ви знайдете в собі сили зрозуміти нашу позицію, стати на сторону клієнтів які хочуть вибирати програму з якою працювати, а не миритися з фактом, що лишилась одна єдина. Я хочу, щоб ви зрозуміли і донесли до свого керівництва необхідність чесної конкуренції на ринку програм електронної звітності і документообігу. Ви наш єдиний зв'язок з компанією Інтелект Сервіс. Ніхто ваші повідомлення видаляти не буде, хоча вони і суперечать правилам форуму в розділі Заборонено як рекламні матеріали.

capitoshechka

Полностью бесплатный вариант сдачи отчетов: opz(1С)->соната->ДФСУ

Ще додам: OPZ-MEDOC-ДФСУ

capitoshechka

Господин capitoshechka! А какую программу, по вашему, должны рекомендовать плательщику в АЦСК ІДД Міндоходів для работы с их ключами, если налоговая не озаботилась сделать хоть какую-то рабочую версию какой-нибудь программы для подписывания? Единственное, до чего дошли - это тестовая версия ПО Єдине вікно 1.9.0. Это сейчас точно ситуация - сапожник без сапог.emphasized text

На мою думку, податкова зараз повинна поставити питання ребром, оскільки сама ж і вляпалася: або треба розробляти своє безкоштовне ПЗ, або ставити питання про відміну норм податкового кодексу. У випадку "рекомендацій" з боку податкової будь-яких сторонніх комерційних продуктів, якими б "легкими" і "простими у використанні" вони не були - це ставить під сумнів чесну конкуренцію і зацікавленість деяких держслужбовців. А податкова зараз мені нагадує їжаків з анекдота: "Ёжики плакали и кололись, но продолжали жрать кактус". Свого ПЗ немає, комерційне ПЗ між собою не працює, але податкома обома руками ЗА нові норми кодексу, оскільки в даному випадку платники податків залишаться з носом, а податковій лише цього і треба.

Віталій Міхов (адміністратор)

Ми певні, що будь-якому підприємцю і бухгалтеру важлива конфіденційність його даних, і тому на заміну не надто безпечної електронної пошти (докази цьому ви можете постійно бачити в інтернеті, коли ламають скриньки можновладців або зірок) пропонуємо абсолютно безпечний спосіб обміну податковими накладними через захищений веб-сервіс.

Звичайно, коли вся звітність підприємства лежить на сервері сторонньої приватної фірми - це дуже надійно і конфіденційно :) Тут навіть ламати нічого не треба...

А з яких це пір в нас міндоходів займається розкруткою комерційних програмних продуктів? Чи соната в нас безкоштовна?

Наскільки я знаю, співробітники податкової рекомендують Сонату по двом причинам: а) вона значно простіша та зручніша у використанні, ніж той же Медок, особливо для людини, яка перший раз з цим всім стикається; б) існує можливість створити безкоштовні зв'язки "ОПЗ-Соната" та "Медок-Соната", що задовольнить пересічного підприємця. Знаєте цілком безкоштовні альтернативи? Тому й рекомендують. Щоб мати менше клопоту.

Олександр Мартинюк (автор теми)

Яка може бути нечесна конкуренція з боку МЕДка, тим більше сприяння з боку податкової, якщо податкова пропихує СОНАТУ?

Якщо вам дійсно цікаво, я проясню ситуацію. Вище був згаданий Меморандум, підписаний між розробниками програм і Міндоходами (тоді ще). В ті часи було відкрито безкоштовний АЦСК Міндоходів, але в них була досить простенька програма для звітування "ДПС Захист звітності". Міндоходи запросили розробників програмного забезпечення і сказали "давайте співпрацювати". Розробники відкрили безкоштовно деякі функції в своїх програмах (Соната досі безкоштовно підписує та відправляє звіти), а Міндоходи взялися допомагати зі свого боку (зокрема надали ліцензію на криптобібліотеки, додали посилання на сайті АЦСК). Айфін і Соната підписали меморандум, а Медок, наскільки мені відомо, - ні. Очевидно, Медок не захотів безкоштовно відправляти звіти і йти на поступки. Я думаю, через те посилання на Медок і відсутнє на сайті АЦСК Міндоходів.

Причому доволі офіційно - знайдіть мені тут МЕДОК, БУЗОК, чи АРТ-ЗВІТ. Зате сонату чи ай-фін без проблем побачите. Так з боку кого буде нечесна конкуренція і сприяння податкової кому?

Ці програми не підписували Меморандум.

Тому я думаю що в скаргах, які були викладені в першому пості, не завадило б додати що податкова займається розкруткою стороннього комерційного програмного продукту. І відразу виникає запитання: а що мають деякі особи в податковій від цього? До речі, вчора в нашій податковій був семінар, на якому я був присутній. І після того як я задав запитання (не важливо якого змісту), я отримав відповідь такого плану: "Відповіді на питання я вам не скажу, бо я його не знаю. Ми займаємося лише ув’язкою ОПЗ і СОНАТИ". Так що питання щодо нечесної конкуренції досить спірне...

Подумайте, чому зв'язка Соната+ОПЗ. Відповідь очевидна - вони єдині є безкоштовними. ОПЗ для створення звітів, Соната - для відправки. Якби податківці радили придбати якусь програму, це було б нечесно. Але вони радять людям єдиний можливий безкоштовний варіант подачі електронної звітності. І ми до цього не маємо жодного відношення. Це виключно їхня ініціатива.

Якщо ви вбачаєте в цьому порушення, якщо ви хочете, щоб податківці на прохання людей надати їм безкоштовний інструмент для здачі звітів героїчно мовчали, направте відповідні скарги, як це зробили ми. У вас є така можливість, передбачена законом, якщо ви вбачаєте в цьому порушення своїх прав. І це абсолютно нормально - захищати свої права, ніхто вам і слова не скаже.

Ну, ну. А ну-ка отправте так НДС или того хуже налоговую накладную. Привожу мой диалог со службой поддержки


Диалог № 725051-74050956

  • 05 Sep 11:48 Как можно бесплатно подписать ключами АЦСК "Украина" налоговую накладную?
  • 05 Sep 11:51 Как можно бесплатно подписать ключами АЦСК "Украина" налоговую накладную?
  • 05 Sep 11:58 Алексей: Можете подписать налоговую накладную через "довільне підписання". Заходите в него через главное меню - первичные документы - произвольное подписание. Правой кнопкой на поле названия документа - создать документ. Выбираете Ваш файл налоговой накладной. Присваиваете ему имя (произвольно). Далее правой кнопкой на названии документа - подписать (подписываете ответственным человеком и печатью). Далее правой кнопкой мыши - зашифровать и сохранить, указываете путь сохранения. Далее через почту отправляете этот файл в налоговую.
  • 05 Sep 12:31 Алексей: Есть ли еще интересующие Вас вопросы ?

Во как, а вы говорите бесплатно...

Технічна підтримка: support@sonata.biz.ua