Виконувані файли, права та налаштування роутера для оновлень

yurybx (автор теми)

Прохання допомоги в тонкому налаштуванні доступів для самостійного оновлення Сонати бухгалтером. 1. На комп'ютері бухгалтера налаштовано "політику обмеженого використання програм", через це користувач може виконувати exe-файли тільки з заданого переліку папок. При встановленні Сонати було додано папку програми в перелік дозволених. Але ми бачимо, що цього недостатньо для оновлень: наприклад при запуску свіжого sonata_setup.exe виникає помилка доступу до C:\Users\UserName\AppData\Local\Temp\is-BOONA.tmp\sonata_setup.tmp. Каталог is-BOONA.tmp постійний для оновлень Сонати чи він змінюється? Які іще каталоги Соната використовує для ручних/автоматичних оновлень? 2. Чи потрібні якісь специфічні налаштування роутера, щоб Соната могла оновлюватись автоматично? 3. Чи можливо так налаштувати права обмеженого користувача Windows 7, щоб Соната, запущена від його імені, могла оновлюватись автоматично?

Вiталій (адміністратор)
  1. У Сонаті така поведінка не прописана. Скоріше за все, ваша операційна система сама визначає інсталятору папку для тимчасового зберігання контенту. Під час автоматичного розпакування вмісту інсталятора, як я розумію. У мене, наприклад, на Win7 інсталятор Сонати взагалі до темпових директорій не звертається при встановленні. Тобто, для Сонати не потрібні специфічні налаштування у цьому випадку. Якщо це можливо, вимкніть тимчасове збереженні стиснутих даних інсталятора на жорсткому диску.
  2. Для отримання інформації про оновлення Сонаті потрібен доступ до http://sonata.biz.ua/update.xml . Саме оновлення може відбуватися за допомогою вбудованого торент-клієнта, що вам навряд чи підійде, та у разі його блокування - http://download.sonata.biz.ua/sonata_setup.exe
  3. Коректне автооновлення скоріше за все не відбудеться, оскільки при цьому Сонаті треба перезапустити під правами адміна її сервіс оновлення update.exe.
yurybx (автор теми)
06.05.2016, 12:56 (Відредаговано: 06.05.2016, 12:57)

Дякую за відповідь. Уточніть, будь-ласка: 2. Які порти потрібно прокинути на роутері, щоб працював вбудований торент-клієнт? Які доступи потрібні торент-клієнту на комп'ютері? Чи є торент-клієнт необхідним для автооновлення? (може Соната автооновлюватись через http?) 3. Засоби Windows 7 дозволяють надати користувачу права на перезапуск служб. Чи буде цього достатньо для автооновлення з правами користувача? Які іще права потрібні для автооновлення?

Вiталій (адміністратор)
  1. Наскільки я знаю, там динамічний мапінг, тобто можуть бути різні. Соната повинна автоматично оновлюватися через http, якщо торент не зможе синхронізуватися.
  2. Інсталятор Сонати ми рекомендуємо запускати з адмін.правами, тому що йому треба буде автоматично перезапустити службу автооновлення SonataUpdater. Якщо у користувача є права на це, то повинно працювати.
yurybx (автор теми)
11.05.2016, 13:06 (Відредаговано: 11.05.2016, 13:09)

Уточніть, будь-ласка, як саме працює автооновлення. Користувач запускає Сонату, вона перезапускає службу SonataUpdater, і та скачує оновлення? Скачане оновлення запускає Соната чи служба SonataUpdater? Чому запитую, бо в момент запуску Sonat-и в журналі Windows не реєструється жодних подій.

yurybx (автор теми)

Не виходить налаштувати а ні автоматичне, а ні ручне встановлення оновлення з правами користувача. Причина: помилка 1260. Питання наступного плану: як запустити файл sonata_setup.exe в "тихому" режимі, щоб оновлення відбулось без діалогових вікон?

Вiталій (адміністратор)

Скачане оновлення запускає Соната чи служба SonataUpdater?

Служба.

як запустити файл sonata_setup.exe в "тихому" режимі, щоб оновлення відбулось без діалогових вікон?

З параметрами: /SP- /NOCANCEL /VERYSILENT /SUPPRESSMSGBOXES

yurybx (автор теми)

Запускаю update.exe з параметрами /SP- /NOCANCEL /VERYSILENT /SUPPRESSMSGBOXES, і виникає помилка "the setup files are corrupted...". Після запуску скачування оновлення через меню "Перевірити наявність оновлення" update.exe з параметрами запускається нормально і оновлює сонату в фоновому режимі. В зв'язку з цим, питання: як запускати скачування оновлення через планувальник завдань, щоб уникнути таких ситуацій? Тобто ідея полягає в тому, щоб планувальник запускав спочатку скачування оновлення, а потім update.exe з параметрами.

Вiталій (адміністратор)

"the setup files are corrupted...".

Така помилка виникає у випадку, якщо sonata_setup.exe був завантажений з сайту з помилками (збій мережі, велике навантаження на сервер тощо). До параметрів запуску вона ніякого відношення не має, це залежить тільки від процесу завантаження.

yurybx (автор теми)

Питання не в цьому. Мене цікавить, як автоматизувати усунення цієї помилки? Як з командного рядка запустити повторне завантаження sonata_setup.exe?

Вiталій (адміністратор)

Такі інструкції виходять за межі Сонати.
Щодо роботи з командним рядком спробуйте проконсультуватися на відповідних форумах.

yurybx (автор теми)

Добре. Тоді такі запитання: в яку папку скачується sonata_setup.exe? Що буде, якщо я видалю всі скачані файли та перезапущу службу SonataUpdater? Вони скачаються знову?

Вiталій (адміністратор)
28.03.2017, 13:29 (Відредаговано: 28.03.2017, 13:29)

У каталогу встановлення Сонати є папка update, туди і зберігаються інсталятори. Зазвичай C:\Program Files (x86)\Sonata\update
Так, повинні завантажитися.

yurybx (автор теми)

Якщо я натискаю "Перевірити оновлення", то в каталозі "update" ніяких файлів не з'являється. З'являються файли тільки в каталозі AppData\Local\Microsoft\Windows\INetCache\IE\D09HGSKF. В цьому каталзі, зокрема, з'являється файл sonata_setup.exe, але його розмір чомусь нульовий. Далі ще цікавіше. Якщо в момент запуску оновлення заглянути в процеси, то можна побачити, що виконуються два нові процеси: update.exe з каталогу сонати (цей файл не скачується, а знаходиться там постійно) і update.tmp з каталогу AppData\Local\Temp. І саме update.tmp скачується при запиті оновлення. Цей файл зникає після відмови від оновлення та після його закінчення. Що стосується служби "Sonata updater" і процеса "BTSync", то мені не зрозуміло, що вони роблять: після їх перезапуску я не бачу щоб щось кудись скачувалось. Іншими словами, для мене лишається загадкою, як з командного рядка змусити сонату завантажити оновлення. Прошу допомоги.

yurybx (автор теми)

І ще одне: як update.exe знаходить файл інсталяції? Адже папка, в яку скачується update.tmp, кожного разу створюється з рандомним ім'ям.

yurybx (автор теми)

Прошу вибачення, помилився. Update.exe скачується при запиті оновлення через меню Допомога->Перевірити наявність оновлення. Але питання залишається актуальним: як з командного рядка запустити скачування оновлення? Чи є якісь ключі, які можна передати файлу sonata.exe чи updater.exe, щоб почалось скачування оновлення?

Вiталій (адміністратор)

Шановний, Соната не призначена для оновлення через командний рядок, через самостійно написані скрипти, утиліти і так далі.
Відповідно, не передбачено ніяких додаткових ключів та параметрів. Оновлення автоапдейтером і оновлення через "перевірити оновлення" - різні речі і працюють по-різному.
Якщо автоматичне оновлення не працює через обмеження безпеки, то ви можете або змінити ці обмеження стосовно Сонати, або завантажувати та встановлювати оновлення з нашого сайту вручну. При появі на сайті нової версії програма про це сигналізує (якщо їй не заблоковано вихід до нашого сереру).

yurybx (автор теми)

Де можна прочитати про те, як працює автоапдейтер сонати? Що йому потрібно для роботи? Де він пише свої логи з помилками?

Вiталій (адміністратор)

Такої інформації немає у доступі для користувачів.

Відповісти у темі

Відповісти

Технічна підтримка: support@sonata.biz.ua