Пароль до пошти GMAIL

Вiталій (адміністратор)
14.06.2022, 12:26 (Відредаговано: 19.04.2024, 14:04)

Доброго дня!

З 30 травня 2022 року Google припинив підтримку сторонніх додатків і пристроїв, де потрібно входити в обліковий запис лише за допомогою імені користувача й пароля. Це стосується і доступу до поштової скриньки із Сонати. Якщо у вашій програмі налаштовано скриньку gmail і Соната видає помилку доступу (невірний логін або пароль чи ще щось) при спробі перевірити пошту або відправити звіт - тоді вам потрібно виконати додаткові налаштування для продовження роботи з поштою gmail у Сонаті.

Основний принцип: Тепер ваш пароль до пошти gmail, до якого ви звикли, працює тільки у браузері (та кількох програмах, які Google вважає "довіреними"). В інших програмах ви отримаєте помилку логіну або паролю. Для них треба налаштувати окремий пароль.

За правилами Google, пароль для додатків можна налаштувати тільки, якщо у вас увімкнено двохетапну авторизацію, тож, почнемо з неї.

1. Перейдіть до налаштувань свого акаунту gmail. Для цього у браузері на сторінці пошти у правому верхньому куті натисніть на картинку свого облікового запису, а потім на кнопку "Керувати обліковим записом Google":

зображення

2. У налаштуваннях перейдіть до сторінки "Безпека". Якщо біля пункту "Двохетапна перевірка" у вас вказано "Увімкнено", тоді переходьте до п.6 цієї статті. Якщо вказано "Вимкнено", то натисніть на цей пункт або на стрілочку праворуч. При цьому вас можуть попросити підтвердити пароль до облікового запису Google - це ваш основний пароль, який ви пам'ятаєте:

зображення

3. Двохетапна перевірка - це авторизація за допомогою телефону. Щоб її налаштувати вам доведеться вказати реальний номер телефону, до якого у вас є доступ - на нього будуть надходити СМС з кодами підтвердження:

вставте опис до зображення

4. Підтвердьте вказаний номер телефону, вказавши код, який прийде вам у СМС. Код повинен бути у форматі "G-..." Вказуйте тільки цифри після літери G:

зображення

5. Після цього двохетапну перевірку можна остаточно увімкнути:

зображення

6. Поверніться до налаштувань безпеки і побачите, що перевірка тепер увімкнена. Отже, можна переходити до самого паролю. Натисніть пункт "Паролі додатків" або стрілочку праворуч від нього. При цьому вас знову можуть попросити підтвердити пароль до облікового запису Google:

зображення


  • PS. Якщо ваші налаштування акаунту Google виглядають інакше, то скористайтеся інструкцією, зазначеною нижче - https://www.sonata.biz.ua/topic/2854#post_30504

7. Натисніть опцію "Виберіть додаток" і оберіть "Інше...", після чого вкажіть свою назву (будь-яку), наприклад, "Соната". Потім натисніть кнопку "Згенерувати":

зображення

зображення

8. Ви побачите на екрані згенерований пароль на жовтому фоні.

зображення


УВАГА! Цей пароль потім не можна буде подивитися, тому не закривайте сторінку браузера, а просто згорніть її для налаштування паролю в Сонаті.


9. Відкрийте Сонату, натисніть у правому верхньому куті домашньої сторінки кнопку "Поточний профіль". Оберіть розділ "Поштові налаштування" та натисніть на "олівець" біля пошти:

зображення

10. У вікні поштового акаунту замість паролю, яким ви користувалися раніше, треба вказати 16-значний пароль на жовтому фоні, який ви створили в обліковому записі Google. Перейдіть до згорнутого вікна браузера, скопіюйте пароль та вставте його замість пароль в Сонаті. Також, ви можете прописати його вручну. Майте на увазі, пароль на жовтому фоні розділений групами по 4 символи, але це зроблено тільки для зручності. Вказуйте пароль у Сонаті без пробілів.

зображення

Після цього збережіть налаштування поштового акаунту кнопкою "ОК" (програма запропонує перевірити їх, відправивши тестовий лист). Потім збережіть налаштування профілю.
Тепер сторінку з налаштуваннями gmail у браузері можна закрити. Якщо ви на якомусь етапі (або пізніше) забудете пароль для додатка, то його треба буде створити заново - починаючи з п.6 цієї статті.


ПС. Якщо з якихось причин ви не можете налаштувати пошту вказаним вище чином, то ви завжди можете перевести Сонату на роботу за прямим з'єднанням без використання поштової скриньки:

зображення

Вiталій (адміністратор)
19.04.2024, 13:58 (Відредаговано: 19.04.2024, 14:03)
  • PS. Для деяких акаунтів Google може вже використовувати інший інтерфейс налаштувань. У такому випадку, починаючи з пункту 6 і далі, треба діяти наступним чином.

6. Поверніться до налаштувань безпеки і побачите, що перевірка тепер увімкнена. Отже, можна переходити до самого паролю. Натисніть на стрілочку навпроти налаштування "Двохетапна перевірка". При цьому вас знову можуть попросити підтвердити пароль до облікового запису Google:

вставте опис до зображення

7. У розділі "Двохетапна перевірка" прокрутіть сторінку донизу і в групі "Паролі додатків" натисніть стрілочку праворуч:

вставте опис до зображення

8. Вкажіть свою назву додатку (будь-яку), наприклад, "Соната". Потім натисніть кнопку "Створити":

вставте опис до зображення

9. Ви побачите на екрані згенерований пароль:

вставте опис до зображення


УВАГА! Цей пароль потім не можна буде подивитися, тому не закривайте сторінку браузера, а просто згорніть її для налаштування паролю в Сонаті.


Далі налаштування паролю в Сонаті відбувається так само, як було описано вище.

Технічна підтримка: support@sonata.biz.ua