Загальні побажання (робота, інтерфейс, ...)

Юрий Ракитянський (автор теми)

Спробую висловити власну думку та думку інших користувачів по деяких питаннях роботи програми.

 1. ДОМАШНЯ СТОРІНКА. Внизу на головніц сторінці дуже бажано булоб бачити повідомлення про термін закінчення ліцензії та термін закінчення ключів ЕЦП. Відразу нагадування для платника.....

 2. Коли створюємо дублікат звіту бажано відразу пропонувати в ЯКИЙ ПЕРІОД ми його створюємо. А так приходиться заходити у властивості знову і змінювати період. Дрібниця але ускладнює.

 3. КВИТАНЦІЇ. При отриманні квитанцій відкривається нова закладка. Мабуть вона зайва адже є все в закладці ЗВІТИ.

 4. ЗВІТ Е04Н. 6 таблиця. Розділіть візуально комірки для Призвища, Імені, по батькові. Всі думають що це одна комірка.

 5. ДУЖЕ бажано в повідомленнях про зміни (при отриманні нової версії) коротко писати і про те що заплановано на майбутнє. Наприклад про обмін податковими накладними між контрагентами.

 6. Планове поновлення проходить дуже повільно!!! Дуже бажано б створити кнопку примусового поновлення (скачати + встановити).

 7. ГОСПОДАРСЬКІ ОПЕРАЦІЇ. З власного досвіду можу порекомендувати відразу зробити можливість власноручного корегування форм документів (редактор форм - висота ширина комірок, підписи, і.т.д).

Ольга#1446 (адміністратор)
 1. Повідомлення про закінчення терміну дії ключів та терміну дії ліцензії висвітлюється. На домашній сторінці попередження з'являється за 5 днів до закінчення строку.
 2. Ще подумаємо над цим питанням.

Дякуємо за пропозиції.

Вiталій (адміністратор)
 1. Можливо, у вас застаріла версія програми. У 0.9.6 воно вже не відкривається.
 2. Шаблони звітів зроблено у відповідності до встановлених законами зразків. Тож, це побажання, на жаль, не до нас.
 3. Така практика ніде не використовується, і вона навряд чи доцільна. Не завжди у черговому оновленні можна на 100% сказати, що буде у наступному. Тільки введемо користувачів в оману.
 4. Це наразі не вдасться зробити цілком автоматично. У Сонаті є можливість ручної перевірки оновлення ("Меню - Допомога - Перевірити наявність оновлення"), що веде до сторінки завантаження файлу на сайті. Завантаження з сайту швидше, ніж автоматичне.
 5. Цей розділ буде повністю перероблено у майбутньому.
Юрий Ракитянський (автор теми)
 1. Повідомлення за 5 днів дуже мало!!!. Спробуйте зробити внизу зліва (там дуже багато вільного простору) два записи: КЛЮЧІ дійсні до ...., ЛІЦЕНЗІЯ дійсна до ..... ВСЕ! Платники цього зовсім не памятають.

 2. ЗВІТ Е04Н. 6 таблиця. пункт 12. Прізвище, ім'я, по батькові ЗО - візуально це один рядок! Людина яка вперше набирає цей звіт вносить в першу комірку і прізвище і імя і побатькові. Ії просто треба якость візуально відділити.

 3. ПЛАНОВЕ ПОНОВЛЕННЯ. Зрозуміло що десь є кнопка "перевірити наявність оновлення". Але ж звичайний платник не такий досвідчений. Зробіть (так як в медку) внизу зліва кнопку з повідомленням "Є нове поновлення №.... . Скачати." Платник відразу бачить що є поновлення. В більшості випадків воно не потрібне (але автоматично воно качається!!!!) а буває що воно потрібно дуже терміново. Кнопку нажав, скачав, встановив. ВСЕ.

 4. Шаблони форм я мав на увазі до господарських операцій (платіжне доручення, касові ордера, накладні). Дуже часто банку, контрагенту, чи ще комусь не подобається то розмір шрифта, то ще щось. Дуже часто. З власного досвіду це кажу.

Вiталій (адміністратор)

Повідомлення за 5 днів дуже мало

Збільшимо період нагадування, скажімо 20 чи 30 днів.

два записи: КЛЮЧІ дійсні до ...., ЛІЦЕНЗІЯ дійсна до ..... ВСЕ! Платники цього зовсім не памятають.

Це можна подивитись у профілі підприємства. Постійно показувати на головній сторінці цю інформацію - дещо зайве.

Прізвище, ім'я, по батькові ЗО - візуально це один рядок

Розділимо у наступній версії.

Зробіть (так як в медку) внизу зліва кнопку з повідомленням "Є нове поновлення

Якщо є оновлення, то нічого не треба натискати, Соната сама його завантажить та встановить. Якщо вам заважає, що це довгий процес - то тут, на жаль, нічого не вдієш, бо одразу багато користувачів його завантажують. Спосіб, як не чекати довго та завантажити вручну, я вам написав раніше. Автоматично реалізувати це спосіб проблематично.

Шаблони форм я мав на увазі до господарських операцій

Так і я про них. Там все буде цілком перероблено. Щодо редактору форм теж є плани.

И немного пожеланий и замечаний по интерфейсу.

 1. Когда печатаешь что-то, квитанцию, например, то программа теряет фокус ввода и передает его другой программе, как будто нажали Alt+TAB. Ну неудобно это. И раньше не было такого. Пару версий назад появилось.
 2. В программе не видно, какими ключами подписан отчет. Иногда очень надо. Сейчас это можно определить только по квитанциям. А хотелось бы типа мышкой навел на отчет, или кнопочку какую нажал - а там написано какими ключами и в какой последовательности подписано.
 3. Ещё хотелось бы видеть имя файла отчета. По нему очень много информации можно определить. Может добавить его ещё одними столбцом или как в п.2 описывал способ отображения. Но видеть имя файла очень хотелось бы.
Юрий Ракитянський (автор теми)

НАСТУПНІ ПОБАЖАННЯ:

 1. Спростити процес добавляння в уже створений пакет нового додатку. Зараз можливість є але дуже складно.

 2. ДОКУМЕНТ "Уточнююча декларація з ПДВ". Сама декларація - звітна а всі додатки - уточнюючі. При чому необхідно щоб цей признак був і в імені файлу і в "середині".

Вiталій (адміністратор)

ivkbdn,
1. Це ми, на жаль, не зможемо зробити, оскільки проблеми стандартного друку викликані IE.
2. Інформація щодо ключів є у властивостях документу (підписаного). Це те, що ви маєте на увазі, чи потрібне щось більше?
3. Яку саме інформацію ви хочете визначити по імені? Здається, все є у тих же властивостях документу.

Юрий Ракитянський,
1. Чому це складно? Правою мишкою на додаток - "Додати до пакету", обрати пакет. І все. Як ви пропонуєте це спростити?
2. У наступній версії виправимо цю ситуацію. Можна буде створити звітний пакет (декларація + додатки), а потім у властивостях потрібного додатку змінити його тип на уточнюючий. Або навпаки.

 1. Ясно. А это у всех так, или только у меня глюк с фокусом?
 2. Да это то. Но есть замечания. Там отображается только код ЕДРПОУ предприятия и для печати и для директора/бухгалтера. Хотелось бы видеть дополнительно код ДРФО директора/бухгалтера. И ещё пожелание. Можно сделать окно Властивости доступным из бесплатного режима после подписывания документа. Там все равно ничего поменять нельзя уже будет. Информация о подписантах важна. Я считаю она должна быть доступна из бесплатного режима.
 3. Нет. Я имел в виду другую информацию. Вот такое имя 15121994312788F0103304100000000140920141512.XML. Аналогично считаю, что эта информация должна быть доступна из бесплатного режима, а в платном так вообще обязательна. По имени файла можно многое определить даже в телефонном разговоре, поэтому я и пишу про это. Добавить это имя в строку отчета в меню Звіти считаю идеальным решением вопроса. Столбцы там настраиваемые, так что кому надо - включит.
 4. Пока писал, родилась ещё одна идея. Что если сделать в платном режиме возможность отослать отчет в незашифрованном виде на произвольный ящик. Для службы поддержки пользователей это будет очень полезная штука.
Юрий Ракитянський (автор теми)

ЗАУВАЖЕННЯ

 1. Якщо створюється пакет то зараз є можливість знищити окремо головний документ. Це треба заблокувати! Навіщо залишати додаток без декларації?

 2. Відкривати пакет (вже існуючий, збережений), на мою думку, потрібно з всіма існуючими додатками ВІДРАЗУ.

Вiталій (адміністратор)

ivkbdn,
1. На наших комп'ютерах я не помічав, користувачі здається теж не писали. Можливо, зміна версії IE покращить ситуацію.
2. Це можна зробити.
3. Так яка саме інша інформація вас цікавить, що її немає у властивостях або у списку звітів?
4. Поміркуємо над цим.

Юрий Ракитянський,
Обидва ваші зауваження ведуть до обмеження дій та можливостей користувача, цього треба уникати.
Якщо користувачу не потрібно, він знищить і додаток. Не бачу сенсу робити це примусово.
Також, якщо користувач захоче, то він може виділити (контролом, наприклад) всі додатки та відкрити їх одразу. Але якщо йому це не треба, то він повинен мати можливість відкрити тільки той документ, який йому потрібно подивитись.

В ответ на третий пункт

 • Так яка саме інша інформація вас цікавить, що її немає у властивостях або у списку звітів?

Я не нашел номер уточняющего документа в свойствах. Но не это главное. Основная мысль в том, что глядя на имя файла видишь сразу и код инспекции, и код предприятия, и код формы отчета, и статус, и период, и номера в периоде и уточняющего расчета. Сейчас нужно бегать глазами по экрану и выискивать все эти данные из разных мест. А так все будет в одной строчке. Удобно просто.

Юрий Ракитянський (автор теми)

ПОБАЖАННЯ:

 1. Зробіть по клавіші ENTER автоматичний перехід на комірку вправо!!!!
 2. Зробіть комірки для автоматичного розрахуку іншим кольором. Не відразу зрозуміло де яка комірка (МЕДОк, податкова звітність - там вони різного кольору)
 3. По питанню додавання додатку до декларації. Пояснюю детальніше. В програмі не має можливості створити окремо додаток. А потрібно! І якщо потрібно добавити якийсь додаток до вже існуючого пакету потрібно створити новий пакет (декларація + додаток який необхідно перекинути в інший пакет) потім видалити декларацію і вже "вільний" додаток добавити до існуючого пакету. ДУЖЕ ЗАПУТАНО. Ви зрозумійте що платники не настільки професійні як вам здається!
Вiталій (адміністратор)

ivkbdn,
Добре, ім'я файлу також буде у властивостях.

Юрий Ракитянський,
1. Для цього в Сонаті працює Tab. Є деякі текстові поля, в яких Enter переносить строку; у них будуть проблеми з фокусом. Загалом, саме Таб є стандартним способом переходу до наступного поля чи елемента управління. Enter - активація елементу за замовчуванням (кнопки Ок, наприклад).
2. Це не передбачалось Сонатою з самого початку, тож тепер, на жаль, знадобиться багато роботи, щоб тільки підсвітити ці комірки. Поки що не реалізуємо, але будемо мати на увазі.
3. Так, це зробимо. Будь-який додаток можна буде створити окремо.

Бажано доповнити інтерфейс кількома фільтрами звітів, а саме : "Доставлений" і "Створений вчора" або "Створений з.. по.."

Юрий Ракитянський (автор теми)

По клавіші TAB-ENTER.

Це дуже серйозна проблема. Всі звіти на 90% - цифри. Є додатковий цифровий блок - там цифри і клавіша Ентер. Вводиш цифри і ентером переходиш на наступну ячейку. Це все однією рукою! інша рука на папірці із звітами. (Так мені бугалтер пояснив :)). Повірте - це дуже незручно. Так як і різнокольорові клітинки. Зчасом необхідно переробити обовязково.

Олександр Мартинюк

По клавіші TAB-ENTER.

Клавіатура розрахована на використання двома руками. Tab - стандартна клавіша переходу між елементами інтерфейсу. Enter - не стандартна. Змінювати цю поведінку тільки через те, що якась інша програма зробила нестандартну реалізацію, і бухгалтера до неї звикли, ми не будемо.

Так як і різнокольорові клітинки.

Це хороша пропозиція, але вимагає значної роботи, так як вона не передбачалась з самого початку проектування програми. Але ми спробуємо реалізувати це в наступних версіях.

Юрий Ракитянський (автор теми)

ЗАУВАЖЕННЯ:

 1. Є пакет ПДВ - звітний. Необхідно відправити "Новий звітний". Виділяю весь пакет. Роблю дублікат. В дублікаті додатки "вивалюються" з пакету. Це непотрібно. Адже потрібно весь пакет (той самий) подавати по новому із за одної помилки! Приходиться перепривязувати. Дрібниця але потрібно виправити.

 2. Виділяю весь пакет (чотири документи). Бажано зробити можливість однією дією зробити весь пакет "новий звітний". А зараз приходиться по всіх документах заходити у властивості і робити "новий звітний". Дрібниця але потрібно виправити.

ПОМИЛКА!!!! Після копіювання документу в середині не має можливості змінити його на новий звітний!!!!!!!!

По клавіші TAB-ENTER.

По роботі приходиться зіштовхуватись з великою кількістю бухгалтерів. І якщо вже EXCEL і МЕДОК змогли задовільними потребу кінцевого споживача то і ви повинні. Ви ж для них програми пишете. А вони вже вибирають краще. Ви ж не монополісти :). Я сам в який мір кінцевий споживач. Тому щоб зрозуміти це питання необхідно просто для прикладу набрати "великий" звіт 1ДФ. Відразу зручність відчувається....

Вiталій (адміністратор)

Обидва зауваження дільні, реалізуємо найближчим часом.
Помилка щодо зміни галки всередині документу також буде виправлена. У наступній версії, гадаю.

Євген#6734

Імпорт звітів у 9 версії був зручніший (Меню->імпорт звітів і квитанцій->вибрав звіт->Відкрилася вкладка ЗВІТИ->ПІДПИСАВ звіт->ВІДПРАВИВ звіт). У 10 версії кроків стало більше (після імпорту не відкривається навіть вкладка з імпортованими звітами), чи можливий варіант вдосконалення процесу імпорту звітів в наступних версіях?

Відповісти у темі

Відповісти

Технічна підтримка: support@sonata.biz.ua