Обмін податковими накладними в Сонаті

Вiталій (адміністратор)

Шановні клієнти, користувачі програми "Соната"!

Набирає чинності Закон України від 31.07.2014 р. №1621. Документ зобов'язує вести обмін податковими накладними між контрагентами в електронному вигляді. Наслідком введення електронного обміну податковими накладними в електронному вигляді стане введення електронного реєстру виданих та отриманих податкових накладних.

Розробники програми "Соната" створили для своїх користувачів можливості для вільного обміну податковими накладними (ПН) згідно з вимогами змін до Податкового Кодексу.

Вам надана можливість вільно обмінюватись ПН між контрагентами незалежно від програмного забезпечення, яким користуються ваші контрагенти. На відміну від інших програм, вашим контрагентам не потрібно додатково реєструватися на сторонніх сервісам для отримання своїх ПН. Зареєстровані ПН надаються вашим контрагентам з використанням доступного середовища обміну — електронної пошти. Формат електронного повідомлення передбачає як підписаний електронним цифровим підписом файл ПН, так і відкрите інформаційне повідомлення для контрагента. Такий формат дозволяє всім користувачам програми Соната безперешкодно обмінюватися ПН без будь-яких уточнень та додаткових реєстрацій в різноманітних сервісах обміну ПН. Просто відправляйте ПН електронною поштою.

Сервіс відправлення надається всім користувачам як платного, так і безкоштовного сервісу ПЗ "Соната". Можливості всього сервісу обміну ПН, в тому числі прийняття зашифрованих ПН і ведення електронного реєстру ПН наданий в платній версії програми "Соната".

Сервіс "Соната" вже сьогодні надає можливість прозорої інтеграції з обліковою системою 1С для реєстрації ПН. Реалізована можливість імпорту ПН для електронного реєстру з програм "Податкова звітність", 1С, інших облікових програм, які формують ПН у форматі XML, затвердженому ДФСУ.

Нагадуємо вам, що отримані вами і підписані ЕЦП ПН необхідно зберігати у порядку, передбаченому нормами ПК впродовж 1095 днів та надавати на вимогу податкового органу.

Звертаємо вашу увагу на те, що отримана вами підписана ПН від контрагента не гарантує отримання вами кредиту по ПДВ. В будь-якому разі вам необхідно зробити запит в ЄДР з ПДВ та отримати підтвердження реєстрації ПН на ваше підприємство. Тільки після цих дій ви з упевненістю зможете занести цю інформацію до електронного реєстру ПН.

Інструкція по обміну накладними в Сонаті.

зробити запит в ЄДР з ПДВ та отримати підтвердження реєстрації ПН на ваше підприємство

Возможно только в платной версии?

Юрій#9655

Вам надана можливість вільно обмінюватись ПН між контрагентами незалежно від програмного забезпечення, яким користуються ваші контрагенти. На відміну від інших програм, вашим контрагентам не потрібно додатково реєструватися на сторонніх сервісам для отримання своїх ПН.

На сайті Медок інша версія:

Користувачі інших програм та сертифікатів електронного цифрового підпису швидко та безкоштовно отримують від вас податкові накладні та відправляють свої Вам у веб-сервісі «M.E.Doc Online» (єдина умова – реєстрація у сервісі за допомогою електронного цифрового підпису).

Як це можна розуміти?

Виталий Осийчук (партнер розробника)

зробити запит в ЄДР з ПДВ та отримати підтвердження реєстрації ПН на ваше підприємство Возможно только в платной версии?

Можна запит створити в ОПЗ затягнути в Сонату підписати, відправити і отримати підтвердження

Олександр Мартинюк

Запит до ЄДР можна створити тільки за наявності ліцензії, тобто в платній версії.

Щодо Медок, то вони пропонують обмінюватись накладними через їх сервер документообігу. Ми пропонуємо обмінюватись накладними через електронну пошту. Причому формат, в якому ми будемо обмінюватись накладними відкритий, тому будь яка програма, яка вміє працювати з електронною поштою (відправляти та приймати повідомлення) зможе обмінюватись податковими накладними з Сонатою.

Валерій, Павло (партнер розробника)

у веб-сервісі «M.E.Doc Online»

Это получается все НН всех КА будут храниться у частной организации (медок) на сервере??? А что потом будет делать медок со всей этой базой НН ??? это же конфиденциальные данные, и они не должны храниться таким образом.

Для этого уже давно существует ЕДР НН, куда каждый пользователь ЭЦП может сделать запрос и получить Витяг-ответ.

Вiталій (адміністратор)

Ці питання - до Медка) Запитайте у них на форумі, може і відповість хто.

office#7657

Я звонил и спрашивал - бьют себя кулаком в грудь и говорят что мол "мы хорошие ребята" и нам можно доверять, проверено временем.

marinamikitenko

Добрий вечір! Я вибачаюсь,у вас відбулись зміни в програмі , а чи змінилось щось з обміном ПН з Медка! Дуже хочеться з вами працювати, може ви мені підскажете принцип роботи як відбувається обмін ПН якщо мені будуть відправляти накладні з програми МЕДОК? Будь-ласка прошу відповісти, немає такої програми як у вас, дуже просто та легко з вами працювати!

Олександр Мартинюк

Я вибачаюсь,у вас відбулись зміни в програмі , а чи змінилось щось з обміном ПН з Медка!

Поки нічого не змінилось, тобто обмін неможливий. Ми наполягаємо на відкритому стандарті та протоколі обміну накладними засобами електронної пошти. Вони наполягають на своєму закритому сервері документообігу, до якого у нас ніякого доступу немає. Тому наразі проблема в Медку.

Єрмаков Сергій (партнер розробника)

Александр, не пугайте так пользователей. Обмен возможен, но с "ручной" загрузкой накладных

Юрій#9655

Сергій, можна детальніше як це виглядає на практиці

с "ручной" загрузкой

optima147

Поясніть, що означає "ручна" загрузка накладних.

Єрмаков Сергій (партнер розробника)

Через медок онлайн http://medoc-ua.com.ua/User/Login Недостатки: хранение всех переданных документов на сервере медка и утомительная регистрация на сервисе.

Надеюсь, что примут открытый формат обмена

Юрій#9655

Все зрозуміло. Отже Медок частково диктує власні умови обміну. Хоча можливість обміну вже існує. Сергій , а що відповідає ДФС на рахунок програмного забезпечення обміну податковими накладними? І ще одне запитання: податкові від користувачів Медок приймаються в зашифрованому вигляді з можливістю розшифровки, чи в розшифрованому?

Єрмаков Сергій (партнер розробника)

Схема обміну

Обмін податковими накладними відбувається у зашифрованому вигляді через сервер документообігу*. Ви відправляєте податкову накладну на сервер, шифруючи її на сертифікат отримувача, а Ваш контрагент забирає її звідти (експортує та завантажує у свою програму).

Єрмаков Сергій (партнер розробника)

а що відповідає ДФС на рахунок програмного забезпечення обміну податковими накладними

Этот обмен вообще не нужен, если НН зарегистрирована в ЕРНН, то зачем ее еще передавать контрагенту через другие сервисы?! Пусть предоставят открытый способ извлекать НН из ЕРНН.

Юрій#9655

Пусть предоставят открытый способ извлекать НН из ЕРНН.

Супер. Це був би ідеальний варіант для всіх користувачів. І не потрібно перевіряти чи зареєстрована ПН. Отримувати квитанції на власні ПН є можливість, то чому б не зробити такий варіант для ПН від контрагентів. Натиснув на кнопку і отримав всі ПН, які зареєстрували на Вашу організацію контрагенти.

Ви відправляєте податкову накладну на сервер, шифруючи її на сертифікат отримувача, а Ваш контрагент забирає її звідти (експортує та завантажує у свою програму).

Сергій, Ви написали про відправку з Сонати, а я запитував про отримання:

податкові від користувачів Медок приймаються в зашифрованому вигляді з можливістю розшифровки, чи в розшифрованому?

Вiталій (адміністратор)

Розшифрування відбувається на веб-сервері Медка, куди ви повинні зайти, затягнути свої ключі, прийняти ПН, розшифрувати її, зберегти до XML-файлу, а потім імпортувати його до Сонати. Ось так наче повинно відбуватись.

Добрый вечер. И всё-таки, вот что такое "ручная загрузка" налоговых накладных? Соната гораздо приятнее и удобнее Медка, и, хотелось бы работать в Сонате. Спасибо.

Відповісти у темі

Відповісти

Технічна підтримка: support@sonata.biz.ua