Можливості Сонати
Ліцензія
Перед роботою
Завантаження та встановлення
Оновлення
Швидкий старт
Знайомство з програмою
Домашня сторінка
Звіти
Податкові накладні
Квитанції
Журнал
Кошик
Календар
Господарські операції
Вікно звіту
Нові можливості програми
Блокування полів
Інформація у розрізі
Підбір ціни
Службове внесення
Криптобібліотека
Налаштування
Сертифікати
Профіль
Створення профілю
Редагування профілю
Підприємство
Контакти
Реєстраційна інформація
Цифровий підпис
Фіскальна служба
Держстат
Пенсійний фонд
Банківські рахунки
Контрагенти
Працівники
Поштові налаштування
Додаткові поштові налаштування
Ліцензія
Бланки
Імпорт профілю
Мережевий профіль
Резервне копіювання
Робота з документами
Створення
Заповнення звітів
Властивості звіту
Підписання та відправлення
Квитанції та повідомлення
Імпорт/експорт документів
Пакетне подання звітності
Заповнення ЄСВ
Звірка ПДВ
Реєстр ПН
Розблокування ПН
Початкові документи
Фіскальна служба
Держстат
Пенсійний фонд
Обмін податковими накладними
Початкові налаштування
Відправлення накладної контрагенту
Отримання накладної від контрагента
Обмін через Єдиний реєстр
Календар
Найближчі події
Виконані події
Мої нагадування
Поширені проблеми
Ключі від АЦСК "Україна"
Сертифікат не знайдено
Не надходять квитанції
Не знайдена процедура
Немає звітів до Держстату/ПФУ
Код інспекції не дорівнює 4 символам
Блок даних, невірний підпис
Розсипається пакет при імпорті
Налаштування програми
Загальні налаштування
Документи
Журнал
Календар
Каталоги
Резервне копіювання
Технічна підтримка
Мережевий профіль

Мережевий профіль

Хоча Соната розроблена, як суто клієнтська програма, її можна використовувати і для роботи з одним профілем підприємства на різних комп'ютерах.

Для цього є кілька умов:

  • Роботу з одним профілем не варто проводити одночасно на кількох комп'ютерах, краще по черзі. Тобто, перед початком роботи у Сонаті з профілем на одному комп'ютері, варто переконатись, що із цим профілем не працює у даний момент хтось інший серед працівників вашого підприємства. Якщо у якийсь момент кілька працівників одночасно спробують записати якісь дані до бази одного профілю (зберегти документ, підписати, відправити, отримати квитанції тощо), то ці дані у базі можуть виявитися пошкодженими або Соната видасть помилку доступу до бази.
  • Потрібна папка на будь-якому з комп'ютерів вашої мережі, яка буде завжди доступною для всіх інших та надасть їм вільний доступ до файлів. Краще за все виділити один комп'ютер у якості робочого серверу, який буде увімкнутий завжди протягом робочого часу.
  • Соната не надає можливості розподілити права користувачів або подивитись, хто саме робив якісь зміни у звітності чи у профілі. Тому вам треба самостійно слідкувати за тим, щоб з програмою працювали тільки ті працівники, яких вона стосується.

 

Отже, процес налаштування роботи на кількох комп'ютерах складається з наступних кроків:

  1. Спочатку треба створити мережеву папку на комп'ютері, який ви вирішили використовувати у якості серверу. Для цього створіть папку у будь-якому зручному місці диску та налаштуйте для неї загальний доступ. Переконайтесь, що всі користувачі матимуть до неї повний доступ, це можна подивитись у властивостях папки на закладці безпеки.

net_1

 

  1. Тепер ви можете відкрити Сонату на будь-якому комп'ютері вашої мережі та створити там профіль підприємства. Якщо профіль вже десь є, то цей крок треба пропустити, а наступний почати саме з того комп'ютера, де ви раніше вже працювали в Сонаті (з іншими профілями).
  2. У Сонаті зі створеним профілем вам треба перенести його файл до папки, яку ви налаштували на першому кроці. Для цього відкрийте список усіх профілів та натисніть на кнопку "Перемістити".

net_2

 

Оберіть серед вашої мережі комп'ютер, який ви вирішили зробити сервером, там ви повинні побачити папку, що налаштували для загального доступу. Оберіть її та натисніть кнопку "Сохранить" ("Зберегти", "Save").

  1. Ваш профіль вже там. Тепер треба налаштувати його на всіх інших комп'ютерах мережі. Для цього на кожному з них у Сонаті створіть новий профіль, і при створенні на першій сторінці оберіть "Додати існуючий".

net_3

 

Вкажіть файл профілю у загальній папці на сервері (має назву згідно з ЄДРПОУ та розширення .db), який ви перенесли на третьому кроці. Натисніть "Далі", потім налаштуйте поштову скриньку та натисніть "Завершити".

Соната може вказати, що профіль з таким кодом вже існує, тоді існуючий профіль доведеться видалити (при цьому видаляться всі звіти, квитанції, накладні та ін., якщо вони там є!).

 

Ви можете зустрітись із ситуацією, коли мережевий профіль у списку Сонати неактивний (сірий) і його не можна обрати. Це зазвичай означає, що файл профілю недоступний (вимкнено сервер, проблеми з комп'ютерною мережею або немає доступу до папки з профілем).