Податкові накладні
Податкові накладні
Розділ "Податкові накладні" містить сторінки "Видані" та "Отримані", на яких розміщуються власні податкові накладні, та накладні, які прийняті від контрагентів. Також є сторінка "Запити та витяги", у якій відображено всі інформаційні запити, що стосуються ПДВ, та відповідні витяги до них.
Сторінка Виданих податкових накладних містить власні накладні, які створюються користувачем. Верхня частина сторінки містить наступні кнопки:
- "Нова накладна" – надає можливість створити податкову накладну чи її додатки;
- "Підписати" – накладає електронний цифровий підпис на обраний документ;
- "Відправити" – відправляє накладну до Реєстру (ЄДРПН) чи контрагенту;
- "Сформувати запит до ЄДР" - відкриває вікно створення запиту до Єдиного реєстру податкових накладних;
- "Загальні суми" - відкриває вікно з інформацією про виділені накладні (кількість та суми). Якщо жодна з накладних не виділена, показується інформація про всі наявні накладні за поточним фільтром.
Далі показано кількість накладних у списку. Якщо у вікні встановлено якийсь фільтр, то кількість буде відображена через риску. Наприклад, "5/18" означає, що у даний момент відображено 5 накладних із загальної кількості 18.
Праворуч знаходиться кнопка вибору фільтру, за допомогою якого можна показати у списку тільки потрібні вам документи.

Таблиця накладних має наступні колонки:
- "Чаркод" – код документу відповідно до державного стандарту;
- "Назва" – офіційна назва документу;
- "Статус" – поточний етап обробки документу. Можливі значення: чернетка (неперевірений звіт), коректний (правильно заповнений), підписаний, відправлений, прийнятий, не прийнятий;
- "Дата виписки" – дата, на яку виписана накладна;
- "Дата реєстрації" – дата реєстрації у ЄДРПН (тільки для зареєстрованих);
- "Номер" – порядконий номер накладної;
- "Вид" – вид документу;
- "Сума" – загальна сума з ПДВ;
- "ПДВ" – сума податку на додану вартість;
- "Код ЄДРПОУ" – ЄДРПОУ контрагента, на якого оформлена ця накладна;
- "Контрагент" – назва контрагента, на якого оформлена ця накладна;
- "Період" – звітний період;
- "Рік" – звітний рік;
- "Дата редагування" – час останньої зміни документу;
- "Номер звіту" – порядковий номер докумен=ту серед однакових у звітному періоді.

Сторінка Отриманих податкових накладних містить накладні, що виписані для вас вашими контрагентами. Крім описаних вище даних вона має також колонку "Сума ПДВ з ЄДР", де зазначається сума податку на додану вартість, яка зареєстрована в ЄДРПН (дані беруться з Витягу).
На даній сторінці знаходиться кнопка "Розшифрувати", що допоможе вам самостійно розшифрувати накладну у випадку якихось проблем з атоматичним розшифруванням.
Сторінка Витягів та запитів містить Запити щодо отримання відомостей з ЄДРПН та інші, що стосуються ПДВ, а також відповідні Витяги та квитанції. До неї входять кнопки та колонки таблиці, аналогічні попереднім сторінкам. Відмінністю є колонка "Дата запиту", що показує, за яке число створено даний документ (якщо Запит було створено не на дату, а за списком накладних, то у цій колонці буде прочерк).
Важливі тонкощі розділу:
- Відправити до Реєстру можна тільки підписані накладні. У той же час, відправити накладну до контрагента можна з будь-якого стану - за потреби вона автоматично підпишеться перед відправленням.
- Дати реєстрації у ЄДРПН та суми ПДВ з реєстру можуть бути незаповнені для зареєстрованих накладних з причин технічного характеру. У цьому разі ви можете виділити ці накладні (краще всі разом), натиснути на них правою кнопкою миші, обрати у меню "Запит до ЄДР - Перевірити статус виділених документів", підписати та відправити Запит до ЄДР, що відкриється. Після отримання відповідного Витягу інформація про дати та суми оновиться.
- Якщо ви не бачите на сторінках колонку "Назва", то це означає, що вона не вміщується по ширині у вікно програми. Розширте вікно Сонати або приховайте якісь інші непотрібні вам колонки.
- Запит до ЄДРПН за період часу насправді формується, як група Запитів по кожному дню вказаного періоду.
- Наразі немає обмежень на кількість запитів до ЄДРПН від одного підприємства, але намагайтеся не надсилати їх більше, ніж потрібно. Якщо вам треба перевірити статуси накладних або отримати ряд документів з Реєстру за списком - краще зробити це у одному Запиті.